Genel, MODA VE KOZMETİK

Yves Rocher’den yağlı ciltlilere kurtuluş ürünleri!

18 Şubat 2015
yves rocher ürünleri

Herkese merhaba! Bu soğuk kış günlerinde cilt bakımı işi inanın biraz daha önem kazanıyor! Biz de, kendi cilt bakım rutinlerimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz haliyle. :)

Yakın bir zamanda Sevgililer Günü indirimi dolayısıyla Yves Rocher’e şööyle bir uğramak istedim. Taurus Avm’deki Yves Rocher’den mini mini bir alışveriş yaptım. Yukarıda görmüş olduğunuz ürünlerden bahsedeceğim biraz.

Ortada duran peelingten başlamak istiyorum. Peeling inanılmaz yumuşak bir formüle sahip. Zaten anladığım kadarıyla yağlı ve hassasiyete meyilli ciltler için üretilmiş bir seri. (Tam da aradığım yani.)

yves rocher yağlı ciltler için peeling 2

Kokusundan çok hoşlanmadım. Ama cildimi matlaştırıp yağını kesinlikle yok etti. Tabii ki tamamen yok etmedi ama gün içerisinde pudranızı bile delip geçen o fazla parlamayı bir müddet kullanımdan sonra azaltma yeteneğine sahip. Akne-sivilce tedavisi vaadetmiyor. Tamamen ciltteki fazla yağlarınızla haşır neşir oluyor. Ayrıca haftada 1 veya 2 kereden fazla kullanmanız da önerilmiyor.

yves rocher yağlı ciltler için tonik2

Peelingten sonraki en önemli adım, gözeneklerin açık kalmaması için tonik uygulaması biliyorsunuz ki. Bu da ciltteki parlamayı alıyor ve yatıştırıyor cildinizi. İnanılmaz becerikli bir ürün ve açıkçası ben Yves Rocher’den akne peelingiyle eşleştirerek kullanmanızı öneririm. (Akne serisiyle ilgili daha detaylı bir yazı yazacağım. :) ) Her gün düzenli olarak kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Güzelce temizleyip arıttığınız cildinize bir pamuk yardımıyla uyguladığınızda en güzel sonucu alacaksınız. Sakın makyaj temizleyicisi misyonu yüklemeyin. Birçok insan toniklerini bu şekilde kullanıyor. Çok sakıncalı! Makyaj kalıntılarının cildinize daha da yapışmasına neden oluyor. Makyaj temizleyicisi ayrı tonik apayrı bir şey. Bunu da hatırlatmak istedim. Gördüğünüz gibi paraben-silikon-alüminyum gibi zararlı maddeler içermiyor. Yves Rocher’e güvenim de buradan geliyor zaten.

Bu minik alışverişe hediye olarak şirin mi şirin bir roll-on hediye ettiler. Ben bunun kokusuna bayıldım. Keskin çiçek kokularına bayılıyorum!

11004020_10153092522448836_651652302_n

Sizin favori Yves Rocher ürünleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz. :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz