Genel, MODA VE KOZMETİK

Yaz makyajının vazgeçilmesi olan 5 kilit ürün

18 Ağustos 2015
yaz mevsimi ürünleri

Yaz makyajının olmazsa olmazı sayılabilecek bazı ürünler var. Yazın bitmesine az bir zaman kala, bizce yaz makyajının olmazsa olmazı olan bu 5 ürünü paylaşmak, boynumuzun borcudur. :)

1) Güneş koruyucu krem

bioderma-photoderm-max-fluide_30062010153820
Yaz makyajının ilk önemli ürünü olarak güneş koruyucu kremleri seçtik. Makyaj bazı olarak kullanabileceğiniz ürünler de bulabilirsiniz piyasada. Ama her ne olursa olsun, bu ürünsüz makyaj yapmamak lazım. Her cilt tipine uygun örnekler bulabilirsiniz, bu konu hakkında da detaylı bir yazı yazmıştık, şuradan ulaşabilirsiniz. :)

2) Pudra

1190031935_Avon_moda
Sıcak ve nemli hava sebum salgısını artırır. Bu durumu dengelemeniz için, transparan pudralar kullanmanız gerekecek. Fakat aşırıya kaçıp kurabiye gibi gözükmenizi istemiyoruz.

3) Bronzer

NaturalBronzer_TEASER_0
Yaz mevsiminin olmazsa olmaz ürünlerinden biri. Bu mevsime süt beyaz ten yakışmıyor! Tatile gitseniz de gitmeseniz de, yaz mevsimini tende taşımak gerektiğini düşünüyoruz. Ortama ayak uydurun ve bir bronzer edinin. Gotiklik de bir yere kadar.

4) Aydınlatıcı

theBalm_Mary_Lou_Manizer_Luminizer_8_5g_1385999761_main
Yaz mevsimi ışıldama mevsimiyse, bunu cildinizde de yansıtabilirsiniz. Fondöten,BB Krem gibi yüzü tamamen kapatıp nefes almasını önleyen ürünler kullanmak yerine, cildinize hareket katan ürünler kullanmanız cilt sağlığınız için de harika olacaktır! Bu ürünü kaş altı hizanızdan başlayarak elmacık kemiklerinize doğru, C harfi çizer gibi ve hafif bir şekilde uygulamalısınız. Sakın yüzünüzün tamamına pudra uygular gibi uygulamayın, sonra arkanızdan ”disko topu” diye dalga geçiyorum. :)

5) Yüz Spreyi

benefit-ferahlat-c-y-z-misti.640.11966
Çok mu lazım? Açıkçası kullanıldığında lazım olduğunu düşündüren bir ürün. Hele ki sıcak yaz aylarında kuru cilde sahip olanlar için gerçekten yüz yılın icadı sayılabilir. Buzdolabında tuttuğunuz bu ürünleri makyajdan sonra yüzünüze sıktığınızda hem canlılık hem de rahatlama hissi veriyor ve bu his kullandığınız ürünün kalitesine göre değişkenlik gösterse de, kalıcı oluyor. Denemekte fayda var. :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz