DİNLEDİKLERİMİZ, Genel

Wolf&I deyince akla… :)

5 Ocak 2015
ohland_vogueaustralia0913_01-575x779

Gün geceye dönmüşse, hala içilecek bir fincan kahveniz varsa, henüz de uykunuz yoksa tebrikler, Oh Land dinlemek için harika bir an yakaladınız!

Asıl adı Nana Oland Fabricius olan güzel mi güzel, şirin mi şirin hatunu ilk kez internet üzerinden dinlediğim bir radyoda duydum. Wolf&I çalıyordu. Sesi dinliyorum kafamda -hepimizin yaptığı gibi- türlü türlü klipler çekiyorum falan… Dayanamıyorum bir taraftan ”google’lamak” istiyorum ama ”Oğğlend” diyor radyodaki adam. Acaba nasıl yazsam çıkar, öyle mi yazsam böyle mi yazsam falan derken neyse, buldum!

Ulu Tanrım, bir insanın sesi ancak bu kadar yüzü olabilirdi. Evet bu oydu! Veee… Başladım kurcalamaya. Aslen Danimarka’lı olan bu tatlı şarkıcı, elektro pop ve deneysel müzik tarzında işler üretiyor. 2008 yılında çıkarmış olduğu albümle ilk kez müzik dünyasına adım atan sıradışı şarkıcı, opera sanatçısı bir anne ve kilise orgçusu bir babanın kızı. Aslında klasik bale eğitimi almış fakat böyle şarkılarla iç içe bir anne babaya sahip olmanın verdiği ekmeği yiyor sanırım. Opera-kilise falan deyince kafanızda eminim Loreena McKennit tarzında bir ses canlandı ama alakası yok. :) Hayattan her zaman ”daha fazla yaratıcılık ve mutluluk” istediğini söyleyen Oh Land, ülkemize konsere de geldi. Tabii ben gidemedim.

Neyse, bu kadife sesli hatunun en güzel şarkılarından biriyle baş başa kalın biraz. Hazır kar da yağıyor…

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz