Genel, TV-SİNEMA

Türkiye’nin En Güzel Kadınları!

5 Nisan 2015
türkiyenin en güzel kadınları

Geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki en yakışıklı erkekleri sıralamıştık. Şimdilerde yine küçük bir araştırma yaptık, anketleri kurcaladık. Türkiye’nin en güzel kadınları kimlermiş bi’ baktık veeee harika bir listeyle karşınızdayız.
1) Türkan Şoray
turkan-soray-in-genclik-fotograflari-307196

O güzelliğin en saf ve masum hali. Kocaman simsiyah gözleriyle her nesli etkisi altına alan Türkan Şoray, zamansız bir güzelliğe sahip.

2) Berrak Tüzünataç
68901
Sansasyonel hayatına rağmen duruş sahibi ve dikkat çekici. Bir de esmer ve renkli gözlü olması üzerine eklenince, tadından yenmiyor. Berrak buraların en güzel kadınlarından biri!

3) Beren Saat
beren saat
Türkiye’nin en karakteristik yüze sahip kadın oyuncularından biri. O çok güçlü bir feminist. Şu sıralar Kenan Doğulu’yla beraber Ankara’ya açtığı Bis adlı mekanıyla gündemde. Umarız oyunculukta olduğu gibi işletmecilikte de çok başarılı olur. :)

4) Bade Sualp İşçil
bade işçil
Aslında Moda Tasarımı mezunu olan bu güzel kadın, kariyer şansını oyunculukta denemiş. İyi ki öyle yapmış, biz de onun güzel maviş gözleriyle tanışabilmişiz! (Bu arada, Türkiye’de kısa saçın gerçek anlamda yakıştığı birkaç kadından biri Bade.)

5)Serenay Sarıkaya
serenay sarıkaya
Hanımlar beyler sakin olun, tabii ki onsuz güzellik listesi olmaz! Son zamanlarda çok sevdiğimiz dizilerden olan Medcezir’le kariyerinin zirvesinde olan Serenay Sarıkaya, kısa zamanda emin adımlarla bu noktaya gelen güçlü kadınlardan biri.

6) Tuba Büyüküstün
tuba büyüküstün
Arap şeyhlerinin evlenme teklifi etmeye doyamadığı, ama herkesin isteyip yalnızca bir kişinin alabildiği, uzak diyarlardan gelmiş gibi, masalsı güzel Tuba Büyüküstün!

7) Burcu Esmersoy
burcu esmersoy
Hırsına, asla pes etmemesine, güçlü oluşuna hayranız her şeyden önce. Sunuculuğun hakkını gerçekten veriyor. Düzgün Türkçe deyince, akıllara o geliyor!

8) Fahriye Evcen
fahriye evcen
Çok güzel ve çok asil. Hakkında bir sürü kapris dedikodusu çıkıyor ama biz pek inanmıyoruz. Gerçekten mağrur, zarif ve kırılgan geliyor bize. :) Burak Özçivit’le de dolu dizgin bir aşk yaşıyor. Tamamına ermelerini dileriz, ne diyelim…………………..

9) Hazal Kaya
Hazal kaya
Türkiye’nin en yakışıklı erkekleriyle baş rol oynayıp bizi kıskançlıktan çıldırtan bu güzel kadın, Genco dizisiyle hayatlarımıza girdi. O dönemler simsiyah saçlarıyla ve koyu makyajıyla gotik bir kız olarak tanıdık onu. Şimdiyse karakteri ve stil anlayışı oturmuş genç bir kadın. :)

10) Aslı Enver
aslı enver
Yumuşak yüz hatları ve sevimli ses tonu kalbimizi çaldı. Kavak Yelleri’nin kararsız güzeli Aslı Enver Birkan Sokullu ile evli. Umarız Aslı’yı daha sık görürüz ekranlarda artık.

11)Mine Tugay
mine tugay
Aliye, Behzat Ç.,Gülbeyaz gibi projelerde yüzüne aşina olduğumuz bu güzel kadın, Medcezir’le hayatımıza bomba gibi düşmüştü ki, ani bir kararla diziden ayrıldı. Keşke öyle yapmasaydı. Kızıl saçlı ve porselen tenli kadın! Seni hep hatırlayacağız… R.I.P Ender Serez!

12) Selma Ergeç
selma ergeç
Ülkenin en on parmağında on marifet kadınlarından biri. Tıp okumuş, sonra birden keman çalmaya başlamış, sonra fotoğrafçılık ve görüntü yönetmenliği yapmış. Sonra da oyuncu olmuş. Masallardan fırlamış gibi, mitolojik bir yüzü var bu kadının. Seviyoruz, Gönül İşleri dizisindeki sempatik saf hallerini beğenerek izliyoruz.

13)Yağmur Tanrısevsin
yağmur tanrısevsin
Güneşi Beklerken dizisinin fettan kızı, inanılmaz düzgün ve orantılı yüz hatlarına sahip. Başarılı bir oyuncu. Tv8’de yeni bir sitcom’u başlıyor. Hayranlarına duyrulur. :)

14)Tuba Ünsal
tuba ünsal
Peri kızına merhaba deyin! Sevimli, her daim genç ve dinamik, yetenekli, süper ötesi bir kadın o. Tv’ye ara vermiş ve tiyatro sahnelerine ağırlık vermiş bu sıralar. Mirgün Cabas’la mükemmel bir evliliği var.

15) Öykü Karayel
öykü karayel
Tiyatroyla içli dışlı bir başka güzel daha. Öykü Karayel Kuzey Güney isimli diziyle hayatlarımıza girdi. Oyunculuğuyla göz doldurdu. Ama onun asıl performansını merak ediyorsanız mutlaka tiyatro sahnesinde izlemeniz lazım. Ama tabii televizyonlarda daha sık görmeyi çok isteriz.

16) Meryem Uzerli
meryem uzerli
Bu kadınla aşk yaşıyoruz Vişne ve Kiraz olarak. Muhteşem Yüzyıl’dan ayrıldığında baya büyük olay olmuştu. Ama biz onu anladık. Kalabalığın içinde yapayalnız olmak, aşık olduğun adamla işlerin istediğin gibi yürümemesi, alışık olmadığın bir ilgi ve baskı; zaten melankoliye meyilli bir kişilikle birleşince sonuç böyle oldu ve kaçınılmazdı. Ama artık döndü. İyi ki döndü!

17) Pelin Karahan
pelin karahan
Güler yüzlü, sevecen, rengarenk bir kadın o! Muhteşem Yüzyıl’da Mihrimah rolünün hakkıyla üstesinden gelmişti. O role Pelin’in seçildiğini öğrenince ”Heh, tam bulmuşlar.” demiştim. Kavak Yelleri dizisiyle tanıdık, bağrımıza bastık onu. Yeni projelerini bekliyoruz.

18) Hadise
hadise
Seksi Türk lokumuna merhaba deyin! Batı tarzı müziklere yatkın, jazz alt yapısına uygun bir sese sahip. Hırsıyla ve inatçılılığıyla konuşulması gereken bir kadın o. Çok fazla zorluk görmüş ama yılmamış. Artık jüri üyeliğini bıraksa ve müzik olayına daha bi’ asılsa, onun için en iyisi olur gibi.

19) Tuğçe Kazaz
tuğçe kazaz
Son zamanlarda sansasyonel açıklamalarıyla ve değişen görüşleriyle gündemde. Ama ne olursa olsun gerçekten çok güzel bir kadın olduğu gerçeğini değiştirmiyor bütün bunlar.

20) Yasemin Allen
Yasemin Allen
İngiliz bir babanın kızı. Annesinin Suna Yıldızoğlu olduğunu öğrenince büyük şok yaşamıştım. Çok duru bir güzelliğe sahip. Başarılarının devamını diliyoruz.

21) Müge Boz
muge-boz-2-68717738
Bu ülkenin görüp görebileceği en farklı yüz hatlarına sahip kadınlardan biri. Bir sürü projede gördük kendisini. En tatlısı Leyla ile Mecnun’du bizce. Aslında Sinema Televizyon bölümü mezunu, hiçbir zaman kamera önünde olacağımı hayal ederek okumadım bu bölümü, demişti bir röportajında. :)

22) Naz Elmas
naz elmas
Ülkemizin başarılı kadın oyuncularından biri. Son zamanlarda Bizim Hikaye isimli sinema filmiyle yeniden gündeme geldi.  Haziran Gecesi’nde kendisine aşina olmaya başladık ve ilk olarak orada ”aa, yetenekli kızmış.” diye söz ettirdi kendisinden.

23)Merve Boluğur
merve boluğur
Bu kadını gerçekten ayrı seviyoruz. Bakışları, gözleri, gülüşü, hatta somurtması bi’ ayrı cool. Kötü kadın rolleriyle daha çok görüyoruz kendisini. Ama bizce her rolün hakkını verebilecek yeteneğe sahip.

24) Nur Fettahoğlu
nur fettahoğlu
Spiker kökenli seksi oyuncu. Aşkı Memnu’nun masum ve oturaklı kadını. Muhteşem Yüzyıl’ın kader mağduru sultanı. Son olarak Hayat Yolunda isimli dizide yüzünü yeniden görmüştük ki, dizi ekranlara veda etti. :(

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz