KİTAP

Tesiri Yüksek Parçalar!

11 Şubat 2015
5421176ff630991e444b14ad

Bundan bir kaç sene önceydi Dük’ümle tanışmam. Bir sohbet esnasında arkadaşımdan duyduğum övgü dolu sözlerle ilgimi çekmişti Ali Lidar. Bir tane blog’u vardı, sık sık bir şeyler karalıyordu oraya. Zamanla müdavimi oldum bende. Onu okumaya ve keşfetmeye başladıkca sadece yazılarını değil kendisini de sevmeye başladığımı farkettim. Bir abi gibi,arkadaş gibi, başını omzuna yaslayıp dert yanabileceğin biri gibi. Sanırım onu bu kadar çok sevenin olmasının sebebi de bu. O, çok bizden biri.

Eskişehirde doğmuş,büyümüş ve hala burada yaşıyor. Kendisi aynı zamanda bir öğretmen. Felsefe öğretmeni. Küçük prens severi. Kırmızı tuborg müdavimleri üyesi. Her yaştan insanla iletişim kurabilen biri. Annem ve ablam da kendisini çok sevip, okuyor.

Yıllardır kendisini takip eden biri olarak ‘Tesirsiz Parçalar’ merakla beklediğim bir kitaptı. Çıkar çıkmaz kitapçıda aldım soluğu. Biraz inceleyince aslında facebook ve blogunda yazdıklarından oluştuğunu gördüm kitabın. Açıkcası ilk başta biraz buruldum ama sonraları yazdıklarının kitap kokuyor olması hoşuma gitti.
Yazdığı her pasaj size çok tanıdık gelecek. Hayata dair,dolu dolu. Bir çoğunda iç sesiniz ‘ Ya ben bunu demek istiyordum ona ama bir türlü doğru cümleleri bulamıyordum’ şeklinde dile geliyor. Zaman zaman gözlerim dolarak zaman zaman gülümseyerek okudum kitabı. Benim için kısa süren,doyamadığım bir yolculuk oldu. Bazı yazılarında tam da onun istediği gibi açtım ‘o’ şarkıyı öyle okudum. Her anıyla güzeldi yani.
Kitabın herhangi bir konu bütünlüğü olmadığından ötürü sizin için sevilen yazılarından bir kaç parça paylaşacağım.

Ali-Lidar-Tesirsiz-Parcalar1

tumblr_nj7me1ej8B1u89zuio1_540

IMG_0552

IMG_0560

Ali Lidar, bir gün bir parkta kırmızı tuborglarımızı içerken sohbet etmek istediğim, her yeni yazısını merakla beklediğim, kimi facebook paylaşımlarıyla beni güldüren, içinde küçük bir çocuğun barındığına inandığım bir yazar. Her şeyin bu kadar kolay tüketilip,harcandığı zamanlarda sahip çıkmamız gereken biri olduğuna inanıyorum.
Hepinize keyifli okumalar diliyorum. Sevgiler :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz