Genel, GÜNLÜK

Süper Dolunay ve Burçlara Etkileri!

14 Kasım 2016
tumblr_lkl86lz3pa1qhizepo1_500

Bugün saat 15:00’te meydana gelmiş olan Süper Dolunay hareketi tabi ki burçları etkileyecek. Mevzu bahis burçlar olunca biz de harekete geçtik. :) Esasen boğa burcunda gerçekleşecek olan bu gökyüzü hareketi, bazı burçlara nimet gibi gelecekken bazı burçların canını biraz sıkacak gibi…

Koç: Koç burcu süper dolunayın parasal etkilerine maruz kalacak olan burçlardan. İrili ufaklı ellerine geçecek olan şanslar var. Bu şanslar iyi değerlendirildiği takdirde başarı onları bekliyor olacak. Yeni bir iş yeri söz konusuysa doğru zamanda doğru şekilde atılacak adımlar onlara ilaç gibi gelecek. Yani koç burcu için süper dolunay süper fırsatlar anlamına gelecek. Yurt dışı bağlantıları olan koç burçlarının bu bağlantılarla alakalı birtakım sorunları olabilir. Dolunayın da şanındandır; normalde sadece iç çekip atlatacağınız duygusal problemler şu önümüzdeki 10 gün içerisinde kezzap içmişçesine içinizi kavurabilir. Sakin durun. Geçecek. Bir de, daha açık ve daha şeffaf tavırlarla insanlarla iletişim kurmaya başlayacaksınız dolunay sayesinde.

Boğa: Dolunayı kendi evinde ağırlayacak olan Boğa burcu, uzun süreli ilişkilere, gerçek dostluklara ve ortaklıklara adım atacağı bir döneme giriyor. Bir de bunun yanında, kendisine iyi gelmediğini düşündüğü birtakım ilişkilerin içinden de başarıyla sıyrılıyor artık yani zehirli sarmaşıklarından arınıyor diyebiliriz. Ufukta bir uzak ilişki görünmekte. Ayakları yere sağlam basan boğa burcu ilişkilerde ne noktalara ağırlık vereceğini gayet iyi bilip içinde bulunduğu durumları lehine çevirebilecek. Eğitim öğretim hayatını tamamlamamış olan boğalar bu hafta sınavlarında kendisinden beklemeyeceği kadar başarılı olacak. Çünkü dolunay yaratıcılığınızı en üst noktalara ulaştıracak. Bebek gibi bir dolunay dönemi sizi bekliyor yani. :)

İkizler: Süper dolunay hareketi sırasında zodyakın en şanssız burcu maalesef ikizler. Duygusal anlamda bu önümüzdeki 10 gün biraz yorucu. Finansal anlamda ufak krizler yaşanabilir, aynı ortamı paylaştığınız bazı can sıkıcı insanlarla yüz göz olmak yıpratabilir. İnsanlar hakkında karar vermek için aceleci olmamak gerekebilir. Düşüncelerinizi kendinize sakladığınız, kabuğunuza çekilmeniz gereken kısa bir dönem var kapıda. Bırakın inançlı kısmınız ortaya çıksın, bol bol dua edin. Gizli düşmanlar ve hırçın insanlar gerçek yüzlerini gösterebilir. Dolunayın da etkisiyle gözlemlediğiniz konulara verdiğiniz tepkiler gereğinden fazla duygusal olabilir. Geçici bir dönem olduğunu unutmazsanız daha hafif atlatırsınız. Karma tıkır tıkır işliyor bunu unutmayın, yaptıklarınızın karşılığını muhakkak alacaksınız.

Yengeç: İlişkisi olan yengeç burçlarının ilişkilerini bir adım da sonrasına taşıyacağı veya taşımak isteyeceği, bu atılım hakkında hayal kurdukları bir dönem geliyor. Sevgiliniz/nişanlınız veya platonik aşkınız için harekete geçme zamanı yani. Takım çalışmalarında yıldızı parlayan kişi, yapıcı, orta nokta bulucu, pozitifliğiyle krizleri yok edici rolü olan burç sizsiniz bu hafta! Şehir dışı bağlantılı birtakım işler yapabilirsiniz veya seyahat isteğiyle dolup taşabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizden aldığınız destekler artacak. Konu ne olursa olsun, yakın çevrenizin elini ensenizde daha çok hissedeceksiniz ve bu size oldukça iyi gelecek. Tembel ve rehavete kapılmış hissedebilirsiniz. Bunun bile tadını çıkarın.

Aslan: Süper dolunayın maddi kaygılarla donatılacak bir diğer burcu da aslan. İşi yaratıcılık olan tüm aslan burçları doğru konsantre yöntemleriyle müthiş verimli bir haftaya girecek. Özellikle mimar aslanlar, bol bol hayal edin bu hafta! Üzerinizde baskı hissettiğiniz herhangi bir durumda pencereyi açıp çığlıklar atmak isteyeceksiniz, aslan burcu zaten baskı sevmez ama dolunayla beraber hırçınlığınız biraz artıyor gibi. Sakin olun, geçeceğini bilin. Karar veremediğiniz konularda karar vermeniz gerekecek artık. Bu karar aşaması özellikle maddi durumunuzu etkileyecek o yüzden bu dolunay sizin cüzdanınız için biraz önemli. Risk almak pek hoşunuza gitmeyecek bu aralar. Amacınız kalıcı ve sağlam olmaksa, biraz daha sakin olun.

Başak: Bu dolunay beklenmedik anda beklenmedik insanları ve fırsatları karşınıza çıkaracak. Umutlu ve keyifli hissedeceksiniz. Yeni olan herhangi bir şeyin içine girmek için çok doğru bir zaman. Yaratıcılığınızı kullanmanız için çok doğru bir zaman. Asla geri planda kalmayın, düşündüklerinizi ve hayal ettiklerinizi üstlerinize söylemekten kaçınmayın. Yeni bir eğitime başlamak, yeni bir dil öğrenmek, yeni bir hobi edinmek isteyecek ve kolları sıvayacaksınız. Bu aralar maddi ortaklık kurmak için çok uygun bir zaman değil. Çünkü duygusal dönemler karşınızdaki insanların gerçek tarafını fark etmenize engel olur, dolunay da tam öyle bir dönem işte. Bir on gün kadar geri planda kalıp insanları gözlemlemenin hiçbir sakıncası yok. Dikkatli olun.

Terazi: Terazi+süper dolunay= toplu para. Bu aralar terazi burcu insanları ya para biriktirmeyi iyi becerecek, ya da eline toplu şekilde paralar geçecek artık nasıl olur bilemiyoruz. Bu 10 günün zengini kesinlikle terazi. Terazi bu dönemde sakladığı şeyleri ortaya çıkarmak isteyebilir, içini dökmek isteyebilir, kendini ifade etmek için çırpınabilir. Aile – ev içi ilişkilerde yapıcı bir rol üstlenecek bunun yanı sıra. Evin yaşça büyüklerinin akıl danışmanı olabilir, küskün kırgın kuzenlerin arasını yapabilir. Özel hayatı hakkında derin düşüncelere dalıp ”Biz bu insanla neyin peşindeyiz?” sorusunu kendine sorabilir. Tavsiyemiz; dolunayın etkisinde olduklarını unutmamaları. Dolunay yükseltir ve birden geri bırakır. Mantığı devre dışı bırakmamak lazım…

Akrep: Bir ilişkisi olmayan akrep burçları için yeni ilişkiler kapıda. Dolunayın da etkisiyle duygularını kendilerine daha iyi ifade edip daha cesur davranacakları bir dönem başlıyor çünkü. Eğer hali hazırda bir ilişkiniz varsa da, yaşadığınız ilişkinin gidişatını değiştirip ilişkiye farklı anlamlar ve farklı paylaşımlar katarak renklendirmek isteyeceksiniz. Doğru yoldasınız! Problemli olan ortaklıkların birer birer yok olacağı bir 10 gün var önünüzde. Biraz can yakıcı olabilir, bu problemli hali kendinize hiç itiraf etmemiş olabilirsiniz çünkü. Yüzleşmekten asla korkmayın. İnsanlara ve özellikle partnerinize sık sık fikirlerini sorup akıl almak isteyeceksiniz. Manevi destek bu aralar sizin için oldukça önemli.

Yay: Enerjik yay burcunun enerjisi oldukça artacak. Diyete başlamak, spor yapmak, yeni bir yaşam tarzı kararı almak için en harika günler dolunay günleri. Ruh haliniz biraz dengesiz olabilir, zaten yay burçlarının enerjilerinin arkasında derin bir melankoli yatar; dolunay bu melankoliyi biraz öne çıkarabilir. Ama bu 10 gün, bu melankolinin yaratıcılığınızı arttırdığını düşünün ve o tarafınıza odaklanın. Yanında çalıştığınız insanların gözüne girmek için elinizden geleni yapın. Dolunay duygusallığını bu şekilde kullanırsanız geri dönüşleri mükemmel olacak. Amacınız daha kaliteli ve daha verimli bir yaşam olacak. Bunun için kolları sıvamanın tam zamanı. Düşüncelerinizi dile getirirken daha dikkatli ve yumuşak bir tutum sergilemeniz gerekebilir. Kendinizi dizginleyin.

Oğlak: Çocuk sahibi olmak isteyen oğlak burçlarının veya çocuk sahibi olanların, çocukları veya beklentileri hakkında bol bol olumlu gelişmeye maruz kalacağı güzel bir 10 gün var önümüzde. Enerjiniz dış dünyaya müthiş yansıyacak. Sağlam ve doğru kararlar alarak ilerleyeceksiniz, peşinde olduğunuz şey her neyse olumlu tavrınızla birlikte yoluna girecek. Spekülasyonlara biraz açık olabilirsiniz. Hakkınızda çıkan dedikodulara çok da aldırmadan, odak noktanızdaki şey her neyse yalnızca ona yoğunlaşmalısınız. Amaç kariyerse daha çok çalışın, ama gerçek bir aşksa gerçek aşkınız için fedakarlıkta bulunmaktan asla korkmayın. Ciddi konular hakkında ciddi kararlar almak istiyorsunuz. Sakin ve makul bir tavırla üstesinden geleceksiniz.

Kova: Kova tutku istiyor, aşk istiyor… Dolunayın da etkisiyle cinsel dürtüler daha da ön plana çıkıyor. Duygulara kapılıp fırtınalı bir aşk yaşama isteği doğabilir. Bunun yanında bir de çeşitli iş görüşmeleri olabilir. Bu konular hakkında danışmadığınız halde fikir beyan edip sizi yönlendirmeye çalışanlar olacaktır. Ama siz bilgeliğine en güvenen burçsunuz bu zodyaktaki… Kulak asmayacak ve bildiğinizi okuyacaksınız. :) Geçmişten birtakım insanların sizinle yeniden iletişim kurmaya çalıştığını görebilirsiniz. Geçmiş mevzuların istemsizce tekrar tekrar açıldığına şahit olabilirsiniz. Özel hayatınızdaki bu ani yükselmeler biraz kafanızı karıştırsa da tutulmanın uzaklaşmasıyla birlikte eski mantıklı ve realist halinize döneceksiniz.

Balık: İletişim trafiğiniz oldukça yoğun olacak, önünüzdeki 1 hafta sizin için çok önemli. İş ve mesleki konularda dolunayın etkisiyle en çok yoğunluk yaşayan burç balık burcu. İş değişiklikleri veya yükselmeler gündeme gelebilir. İyi düşünmek ve düzgün kararlar vermek gerekiyor. Kendinizi sıkmadan sakin sakin düşünürseniz sizin için en doğru yolu bulacaksınız. Kandırılmaya açık olabilirsiniz, inanmak istiyorsunuz, hakkınız. Ama bu kolay olmayacak bu süreçte. İkili ilişkiler konusunda umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Ama değişim kapıda. İlişkiden veya partnerlerden ne beklediğinize karar verip, aşk olayına biraz daha farklı yaklaşmaya karar vereceksiniz.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz