Genel, MODA VE KOZMETİK

Sokak stilinde ünlülerin benzerlikleri-farklılıkları!

14 Şubat 2015
sokak stili

Stil konusunda çevrenizdekilerden bir adım önde olmanın şartı, sokak stilinde son moda ürünleri takip etmek! Hem cool, hem yaratıcı, hem seksi, hem de rahat olabilme fırsatını sunuyor bu stil! En çarpıcı örneklerini en güzel ünlülerle, sizler için sıraladık.

Beyonce şıklığından ve rahatlığından asla ödün vermeyen bir kadın. Belirgin hatlarını ön plana çıkarmak hoşuna gidiyor.  Rahat ve karışık desenli parçalar ilk tercihi! Gördüğünüz gibi gözlük de vazgeçilmezi. :) Çok sıra dışı ve farklı parçalar görmek pek mümkün olamıyor. O tipik bir başak burcu kadını. Risk almak ve kendine koyduğu sınırın dışına çıkmak ona göre değil (başarılar dışında). Bu yüzden aynı tarz etrafında geziniyor.

beyonce sokak stili

Miley Cyrus sokak stilinin bayrak taşıyan kadınlardan bir tanesi. Çılgın sahne tarzına geçiş yapmadan önceki hallerinde bile sokak stilinde fazlasıyla iddialıydı. O hep sıra dışı ve bir araya getirmesi zor parçaları bir araya getiriyor sokak stilinde. Çılgın ve farklı bir kadın olmayı tercih eden Miley’nin eşi benzeri yok! Güzel bacaklarını saklamaya da niyeti olmayan bu hanım kızımız rahatına oldukça düşkün gördüğünüz gibi. Ne de olsa sokak stili. Beyonce’ye göre daha cesur ve uçuk kaçık. Tabii yaş farkı da bunun temel sebebi. Erkek gibi giyinmeyi, böyle giyinmeyecekse de kadınsılığı bacak dekoltesiyle sağlamayı seviyor. Topuklu veya düz ayakkabıları aynı ağırlıkta kullanıyor.

miley cyrus sokak stili

Rihanna stiline değinmezsek olmaz bence. Sokak stilinden bi tık uzak, akşam kullanımına bi tık yakın bir stile sahip. Tıpkı Miley gibi topuklu da kullanıyor düz ayakkabılar da. Vücudunu belli etmeye bayılıyor ve rengarenk kıyafetler kullanıyor. Beyonce ve Miley’den biraz daha kadınsı göründüğünü itiraf etmeliyim. Özellikle Miley’den… Ama Beyonce kadar düz ve sınırlı çizgiler etrafında da gezmiyor. Bu açıdan da Miley gibi sanki… (Her fotoğrafta da farklı bir saç stiline sahip. Bu da Riri’yi Riri yapan yegâne şeylerden.)

rihanna sokak stili

Kıyafetlerini en beğendiğim ve en ”tarz” bulduğum kadınsa Iggy Azalea oldu bu hafta. Kesinlikle kendine özgü, karma karışık, yer yer çok maskülen ama en önemlisi sokaktaki hali moda defilesinden fırlamış gibi olan tek kadın Iggy oldu benim için. Özellikle sol üst köşedeki montuna ba-yıl-dım. Kadın rapçi olmak dünya genelinde bile zaten sıra dışı bir durum. Bu durumu tamamlayacak şekilde cool ve benzersiz duruyor benim için. Miley’ye stil olarak biraz daha yakın ama Iggy’de Pin-up durumu da seziyorum açıkçası. Özellikle baştan ikinci fotoğraftaki saç stilinde Pin-up esintisi kesinlikle var. Renklilik konusunda da Rihanna’ya daha yakın. Bol tişörtler tercih etmesi ve kıyafetindeki salaş havanın aksine saçlarına çok özen göstermesi hele,Rihanna’yı kesinlikle anımsattı bizlere.

Haftaya başka kadın ünlülerin street style’larını inceleyeceğim. Yani bu yazılar bir müddet daha devam edecek. :) Hepinizi seviyorum!

iggy azalea street style

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz