Genel, MODA VE KOZMETİK

Seni annen model olasın diye doğurmuş,Kendall Jenner!

19 Ocak 2015
00170_W_102f6cmyk

Jenner ailesi hakkındaki yazıma çok uzun bir ara verdiğimi biliyorum. Biraz araştırma, kıyafet incelemesi, sosyal medya stalklaması sonunda Kendall Jenner denen o taş hatunun özetini çıkardım kızlar.Bu yazıda kendime engel olabilirsem çok konuşmayacağım. Mevzu bahis Kendall ise, görseller konuşmalıdır! Başlıyoruuuz!

Kendall Jenner 3 Kasım 1995 doğumlu (Evet o bir Akrep kadını…) . Bu üvey-öz kız kardeş ağının en kariyerli ve en hedefli kızı bence. Givency, Chanel (Fransız aksanıyla okuyunuz: Şöneel!),Marc Jacobs gibi çok başarılı ve çok ünlü markalarla çalışmış, hedefinde Victoria’s Secret meleği olmak olan, ”Şunu yapacağım, bunu yapacağım…” diye kendine net net hedefler koyabilen tek hatun. Tabii çok isterdik kendisiyle bir röportaj yapalım, direkt olarak kendi ağzından duyup yazalım buralara ama neyse. Stil stalklaması da gayet eğlenceliydi… :)
kendall jenner fizik

Efendim yukarıda da gördüğünüz gibi Kendall, modellik için en uygun fiziğe sahip olan kız o aile içerisinde. Yani bu kızın bu kadar başarılı olması çok da tesadüf değil. Kardeşine (Kylie) göre daha sade, yaşına uygun ve spor bir tarz benimsemiş olan Kendall, ”Benim şatafata çok da ihtiyacım yok havam yeter.” mesajı veriyor bence sık sık… Ben öyle algılıyorum yani duruşundan. Fiziğini gösteren, bacakları ortaya çıkaran mini mini şortlar etekler giyiyor. Doğru olanı yapıyor!


kendall jenner short ve etek kolaj

Sadeliğin kraliçesi diyebiliriz bu hatuna. Günlük kıyafetlerinde bazen inanılmaz cool ve şık bazen de inanılmaz özensiz görünebiliyor açıkçası. Fakat iki halinin de ortak noktası; kesinlikle sadelik…Harika yaratıcılıklarla kombinlenmiş kıyafetler değil asla. Ama mükemmel fiziği en mükemmel şekilde taşıyor bu kıyafetleri.

kendall jenner stilli ve sıradan

Crop top modasının öncüsü, bayrak tutucusu, cephe komutanı, baş kahramanı desek abartmış olmayız. (Rihanna’cım kusura bakmıyosun.) Bakın bunlar da kanıtı:


kendal jenner croptop

Sıradan parçaları bazen bir erkek çocuğu edasıyla bir araya getiriyor, bazen de o parçalara kadınsı ufak bir dokunuş ekliyor. Boyfriend jean’in altına giydiği feminen ayakkabıyla, o gün o tarzı kadınsılaştırmış mesela. (soldaki) Fakat sağdaki kıyafeti ne kadar spor ve ne kadar erkeksi parçalardan oluşmuş görüyorsunuz.

kendall jenner stilkolaj

Ayrıca tayt ve üzerine yapışan dar jean’ler de favorisi bu hatunun.

kendall jenner dar jean

Saçları da çok abartılı olmuyor hanım kızımızın. Dümdüz ve upuzun saçlarını önemli davetlerde toplamayı tercih ediyor. Orantılı ve abartısız yüz hatlarına yakışıyor bu stil. Makyajı da toprak tonlarda gezinen smokey eyes, hatları belirginleştiren kontür uygulamaları ve uzun kirpik 3’lüsünden oluşuyor genelde. Kırmızılı pembeli rujlarla da zor görürsünüz kendisini. Yani doğal hareketliliklerin dışına çıkmayan bir saç/makyaj tarzı var:

 kendall jenner saç kolajı

Kadınsı olmayı önemli davetlere ve şık gecelere saklayan bu hanım kızımız, bu tip organizasyonlarda vücut hatlarını belli eden ve çift parçadan oluşan kıyafetler giymekten yana. Ama farkındaysanız aşırı ”tarz” aşırı star havasında dikkat çeken parçalardan yana değil.

kendal jenner abiye


Fakaaaat… Öyle bir kıyafet giymişti ki geçtiğimiz günlerde, biri bana ”Kendall’ın giydiği en iyi kıyafet sence nedir?” dese, düşünmeden onu gösteririm. Bu yazıyı da o kıyafetle noktalamak istedim. Ben şimdi yatağıma gidip hasetimden çatlıyorum arkadaşlar. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Hoşça kalın! :(

kendall jenner style kendall-jenner-2014-muchmusic-video-awards

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz