TV-SİNEMA

Romantik Film Severler Buraya!

22 Haziran 2015
11541556_10153409331008836_375786593_o

Yaklaşmakta olan önemli bir sınavım yüzünden, dizi izleme sevdama bir son verdim. Sırf ders çalışmayayım diye malumunuz sezon sezon yabancı dizi izliyordum.Artık böyle bir durum söz konusu olamayacak ne yazık ki… Tam anlamıyla derse odaklanmadan önce merak ettiğim filmleri de izleyim, aklımda hiçbir şey kalmasın dedim.:D ( İnsan mezun olsa da öğrencilik psikolojisinden vazgeçemiyor.) İzlediğim birkaç filmi de öneri olarak sizlere yazmak istedim. Hadi başlayalım! :)

SENİ SEVİYORUM ADAMIM

406d4b0aea6237fb6e597d96c243c89d

Biray Dalkıran’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmi açıkçası Barış Kılıç için izledim.Kendisinin büyük büyük bir hayranı olduğumdan ötürü bunca zamandır filmi izleyemediğim için de kendime kızgındım. Ancak filmi izledikten sonra,onun dışında ,ciddi anlamda filmden umduğumu bulamadım. Hele Gizem Karaca’nın o yavan oyunculuğu,yeteneksizliği resmen öh dedirtti. Konusundan bahsedersem eğer; Berk Ataman( Barış Kılıç), müzik prodüktörü olarak uzunca yıllar başarıyla çalışmıştır. Daha sonra yoğun tempo onu yormuş ve Kıbrıs’ta bir sahil kasabasına yerleşmiştir. Hiç beklemediği bir anda Ezel(Gizem Karaca) karşısına çıkar ve hayatı değişir. Yani; klasik bir romantik komedi filmi. İşin içinde pek komedi yok açıkçası, tebessüm bile zor ettim yani.

HADİ İNŞALLAH

26849989

Büyük önyargılarla izlemeye başladığım ama cidden çok eğlendiğim bir film oldu Hadi İnşallah. Her ne kadar Murat Boz fazlaca tedirgin oynasa da aşırı gözüme batmadı. Açıkçası o ne yapsa gözüme batmaz galiba ondan 😀 Büşra Pekin ise inanılmaz tatlı olmuş. Pucca’nın ilk kitabından serbest esinlenerek oluşturulmuş olan film, kitaptan bin kat daha eğlenceliydi. Sık sık kahkaha attığım çok sevdiğim bir film oldu.Çıtır çerez gibi, eğlencelik filmler kategorimde yerini aldı. Konusu da; Pucca, Ankara’da 4 senelik okul hayatını ve zorla bir ilişkiyi ardında bırakarak,İzmir’e  ailesinin yanına döner. Orada bir iş bulur,hayatının aşkı Pekmezle tanışır ve olaylar gelişir. İzlenilesi bir romantik komedi olduğunu söyleyebilirim. :)

AŞK SANA BENZER

ask-sana-benzer-filmloverss

Fahriye Evcen, az çok oyunculuğunu beğendiğim, “Güzel Kadın” olmanın ötesine geçmeye çalışan bir oyuncu bana göre. Burak Özçivit ise muhteşem bir oyuncu değil elbet ama çok izlenen işlerde kendine yer bulduğu için izler ve sever hale geldik. Bu ikilinin birimiz çok güzel birimiz çok yakışıklı, bizden iyi bir aşk filmi çıkar diye düşünerek çektikleri bir film olmuş.İnanın daha fazlası değil. Tüm film boyunca resmen poz vermişler. Uzun zamandır izlediğim en kötü filmlerden biriydi. İzleyenlerden de oldukça kötü eleştiriler alan filmi çok merak ediyorsanız izleyin derim o kadar. Konusu da; Ege’de balıkçı kasabasında yaşayan Ali’nin hayatı Deniz’in kasabaya gelmesiyle değişir.Tüm kasabanın şahit olduğu bu aşk, Deniz’in geçmişinden gelenler yüzünden beklenmedik durumlarla karşılaşır.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz