Genel, GÜNLÜK

Peri masalları gerçek mi?

16 Ocak 2015
tumblr_m29kmhnSPx1roht0ro1_500_large1

Ben aşık olamam kızım,yalnız adamım ben anlıyor musun? Sevmem iki kişi yapılan şeyleri. Öyle romantik yemekler bana göre değil. Bir kere dışarı çıksak ikincisinde kesin burnundan getiririm. Arkadaşlarınla oturmayı sevmem,sosyallik bana göre değil. Ben bir tek seni göreyim olur mu? O da ara sıra. Paşa keyfim ne zaman isterse. Çünkü sen benim için bir robotsun. Kalbin,duyguların yok. Sen de diğerleri gibisin. Kadın milleti değil misiniz ya? Hepiniz dırdırcı,problem yaratan tiplersiniz. Ben istemiyorum kızım anlamıyor musun, öoeeff darlama beni…
Şimdi okuyunca ne kadar tanıdık geldi dimi bu tipler? Ne kadar çoklar etrafımızda.
Cool adam tipleri güya bunlar.Yalnız yaşamaya alışmıştır. Çünkü kendi kocaman egosunu sığdırdığı dünyasına başkasını alacak yerleri yoktur. O kadar kendiyle bozmuşlardır ki kafayı sen onun hayatında ufacık bir ayrıntısındır.
Özellikle belirtmek isterim ki, bu adamlar ilişkinin en başında inanılmaz derecede aşıkmış gibi davranırlar size. Öyle mutlu ederler ki sizi salak gibi aşık olursunuz.Canı isterse dünyanın en romantik adamına dönüşür. Peri masalı yaşadım zannedersiniz. Kadın olarak erkek milletinin bu kadar öküzleştiği bir dünyada ‘İşte bu yaşadığım gerçek aşk’ diyip sevdiğiniz adam için fedakarlık yapmaya başlarsınız.
Sonra bu tipler sizi yavaş yavaş yiyip tüketmeye başlar. Sen salak gibi aşık olmuşsundur. Bu da bir kadın için sonsuz sabır,fedakarlık ve iyi niyet evresidir. Beklersin. Geçicek ya bu da bir dönem dersin. O adamın problemleri hiç bir zaman bitmez ama. Her gün bir yenisi eklenir. Sen sabırla çözülmesini beklersin ya da elinden geldiğince ve tüm iyi niyetinle derdine ortak olmaya çalışırsın. Ne zaman adım atsan “Ööef kızım sorunlarım var anlıyo musun?Problemlerim var. Çözemiyorum işte. Çok önemli benim dertlerim.Biliyorsun dünyayı ben döndürüyorum. O kadar önemliyim ve değerliyim ki sana ayıracak vaktim yok” tadında cevaplar alırsın. Sen bir kere aşık olmuşsundur ya,onun cidden bi dönemden geçtiğine inanır yine sabredersin. Çünkü kocaman bir aptalsındır.
Bu tarz adamlar ayrılmayı da beceremez. Aslında ne istediğini bir türlü bilemediği için o da kendini bir aşık bir değil hisseder. Bazen türk filmi tadında bir dramla ya da ufacık bir mesajla bitiriverir ilişkiyi.
Göt gibi kalırsın.
En çok kendine kızdığın evre bu evredir. Olaylara uzaktan bakınca aslında gram sevilmediğini farkedersin. Sen iyi niyet gösterdin zannederken aslında ona karşı zaaflarının olduğunu hissetmiştir ve bunu hep kullanmıştır. Aptal aşık durumuna düşmüşsündür. Sen, aranızda geçen şeylerin özel ve değerli olduğunu düşünmüşsündür ama o bir kere bile sana karşı samimi olmamıştır. Bunları bir anda farkettiğinde yaşanılan şok; bir kaç içki sofrası,yakın arkadaşlarla geçer.
Yeni bir sayfa açmak herkese göre değişen bir durum. Kimi önüne bakıp yaşar, kimi yasını tutar.
Bana sorarsanız yapılacak en doğru şey; Yaşanılan her şeyi bir kenara koyup, kendi yolunuzu çizmek. Yeniden,bir kez daha sevip sevilip bu günleri hiç yaşanmamış gibi hatırlayabilmek.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz