Genel, TV-SİNEMA

Pek Yakında!

10 Ocak 2015
pek-yakinda

Aylar öncesinde Bahçelievler Büyülü Fener sinemasına aslında başka bir filmi izleme niyetiyle gitmiştim ama salondan içeri girince, Cem Yılmaz’ın Pek Yakında filmine girmek üzere, fikrimi değiştirdim.


”İyi mi yaptııık kötü mü yaptık bilmiyorum. İnşallah fikir değiştirdiğime değmiştir.” dedim salona geçer geçmez. Çünkü Cem Yılmaz’ı stand up’ta beğeniyorum, sinemada değil. O yüzden korka korka girdim bu filme.Kısaca konusuna değinmek gerekirse; hayatını korsan dvd üzerinden kazanan, eşine deli gibi aşık ama onu kaybetmek üzere olan Zafer diye bir adamın hikayesini anlatıyor film. Zafer(Cem Yılmaz) eşiyle arasını düzeltmek istiyor. Türlü türlü yollar deniyor fakat başaramıyor… Yolu, yakın arkadaşı Ejder(Özkan Uğur) sayesinde, Ahben diye bir adamla kesişiyor… Eşinin gönlünü alabilmek için en sağlam fikri ona Ahben(Zafer Algöz) sağlıyor aslında ve birlikte bir maceraya atılıyorlar denilebilir…Dram yönü, komedi yönüne göre daha ön planda olan bir film çıkmış ortaya öncelikle. Filmin komedi tarafı Çağlar Çorumlu ve Zafer Algöz tarfından yürütülüyor. O kadar harika oynamışlar ki rollerini, ağızlarından çıkan sıradan bir cümle bile baya bi’ kahkaha attırıyor izleyenlere… Vakti gelince bir dvd edinin ve izleyin diye çok fazla detay vermek istemiyorum. (Her zamanki gibi…)

Gözlerinizin dolduğu sahneler, kahkaha attığınız sahnelerden daha fazla… Cem Yılmaz’sa kesin komiktir,güdüsüyle gidilirse hüsrana uğranır kesinlikle. Ama iyi ki fikir değiştirmişim. İzlediğime değdi. :)

You Might Also Like

1 Yorum

  • Reply goralı 11 Ocak 2015 at 01:10

    cem yılmaz hakkında yok efendim komik bulmuyorum efendime söyleyeyim küfürle güldürüyor tarzında standupda beğeniyorum sinemada değil yorumun öncelikle beni çok şaşırttı. çünkü pek yakında filmini yorumluyorsun cem yılmazı değil. ha bahsedeceksin tabii sonuçta senaristi ve başrolü aynı zamanda ama yine de o klişeye girmemeliydin bence. neyse buna bu kadar takılmış olmam da çok saçma zaten. filmi ben de çok beğendim. ona kiraz puanım 9.2

  • Cevap Yaz