TV-SİNEMA

Orange Is the New Black

18 Haziran 2015
orange-is-the-new-black-interview-600x369

Yaklaşık iki sene önce yeni bir diziye başlamak istediğim için araştırmalar yapmaya başladığımda keşfettim Orange is the New Black’i. Genellikle internetten araştırma yapmam ve ilk bölümünün beni cezbetmesi üzerine başlarım dizilere. Orange is the New Black beni ilk bölümden yakaladı kesinlikle.

Şimdilerde 3.sezonunu izlediğimiz dizi hakkında sizi biraz bilgilendirmek istiyorum.

Dizi; Netflix’de yayınlanıyor.Netflix; internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı. Bu yüzden dizinin her yeni bölümünü bir hafta boyunca beklemiyoruz. Altyazı çeviri hızına göre de bizde hemen internet üzerinden izleyebiliyoruz.

Orange is the New Black; görsellerden de anlayacağınız üzere bir hapishane dizisi. Ancak Prison Break ve minvali dizilerdeki gibi aksiyonu bol değil. Daha çok komedi ve dramın iç içe geçtiği bir yapısı var. Aynı bölüm içinde hem gülüp hem de ağlıyorsunuz.

enhanced-buzz-wide-17741-1407958781-7

Belki hatırlayanınız olur. Dizi Weeds dizisinin yazarı Jenji Kohan tarafından yaratılmış. Aynı zamanda Piper Kerman’ın aynı isimli romanından uyarlama.

Dizi aslında ana karakter Piper ve onun çevresindeki insanlarla ilişkileri üzerine kurulu gibi gözükse de aslında her bölümde hapishanede yaşayan kadınların hikayelerine tanıklık ediyoruz.Bol bol flashback kullanılıyor.

Piper; Hayatı neredeyse kusursuz ilerleyen,nişanlısına aşık yakında evlenecek bir kadınken, gençlik yıllarında işlediği bir suç nedeniyle 15 ay hapis cezasına mahkum ediliyor.New York’ta yaşadığı hayattan uzakta kalmak, hiç bilmediği bu dünyada yaşamak onu bir hayli zorlayacaktır.

Karakter fazlalığına rağmen her biriyle bir bağ kurabilirsiniz. Şu sıralar izlenecek yeni bir şeyler arıyorsanız; kesinlikle izleyin derim!

 

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz