MODA VE KOZMETİK, ÜRÜN İNCELEME

Note Mattemoist Lipgloss

23 Eylül 2015
note-mattemoist-lipgloss

Takipçilerimizin uzun zamandır bildiği üzere Vişne olarak tam bir ruj canavarıyım. Her markanın hemen hemen her ürününü denemeye çalışıyorum. Fazlaca kuruyan bir dudak derim olduğu için kendim için en uygununu bulmaya çalışıyorum sürekli.Bu seferde yolum Note’un Mattemoist Lipgloss serisiyle kesişti. 405 ve 407 numaralarına sahip bu iki ruj hakkında ilk izlenimlerimden bahsetmek isterim.

IMG_20150923_100623

Öndeki 405 arkadaki 407 numara

Öncelikle adı üzerinde mat bir duruşa sahipler. Ancak dudakta kuruması ve o mat görüntüyü alması biraz zaman alıyor. Biraz dediğim de 2-3 dakika kadar. Pastel’in mat rujlarına göre sürümü kesinlikle bin kat daha kolay. Pastel’in mat lipglosslarını sürerken kendimi bir ressam gibi hissediyorum. Azıcık taşırsan silmesi de zor oluyor. O yüzden Note Mattemoist Lipgloss’un köpüksü yapısı sürümü kolaylaştırıyor.

Ancak olumsuz yönleri de yok değil. Uzun süre kalıcılık garantisi veren bu seri, pastel kadar kalıcılık sağlamıyor.Daha doğrusu Pastel’in mat rujlarıyla akşama kadar dilediğiniz kadar yiyin için rujda renk kaybı bile olmuyor. Note’un bu serisinde ise bir süre sonra iç dudak kısmından itibaren silinmeler başlıyor. Bu beni çok rahatsız etti. Sürekli ruj yenilemek istemiyorum.

Nar çiçeği ve Vişne/Bordo/Kırmızı karışımı olan rujların duruşu ise şöyle;

IMG_20150923_100731

Olumsuz yanlarına rağmen şuan için piyasada bu şartlara sahip daha iyi bir ruj bulamadığım için kullanmaya devam etmeyi düşündüğüm, içerdiği E vitamini sayesinde de dudakları besleyen bu ürünler hakkında görüşlerim böyle. Unutmadan söyleyeyim ortalama 20 lira gibi bir fiyatı var.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz