Genel, MODA VE KOZMETİK

Medcezir Eylül Stili: Kelebek hep rengarenk!

22 Mayıs 2015
hazar ergüçlü - Kopya

Bütün Medcezir hayranlarının çok sevdiği bir karakter var dizide; Eylül. Annesinin eksikliğiyle yaşamış, bu yüzden biraz hırçın ve güvensiz ama çok sevgi dolu çok pozitif bir genç kız.Eylül bu aralar yalnızca karışık aşk hayatıyla değil, stiliyle de dikkat çektiği için, mercek altına almak istedik.


Eylül inanılmaz hayat dolu ve çocuksu. Mira’ya veya diğer arkadaşlarına göre biraz daha cıvıl cıvıl. Bu halleri de tarzına yansıyor tabii ki. :) Kıyafetlerinde tercih ettiği renkler hep göz alıcı renkler oluyor. Birbirine zıt renkleri üstünde kombinlemek veya aynı rengin farklı tonlarını birlikte kullanmak, onun en sevdiği şeylerden biri.

eylül1
medcezir eylül 17

Mor, yeşil, kavun içi, mavi… Böyle renkleri üzerinde görüyoruz sık sık. Ama özellikle ”feminizmin” rengi mor, onun en sık kullandığı renk kesinlikle! Ama bu rengi bile, gencecik ve cıvıl cıvıl kullanıyor.

medcezir eylül 19
medcezir eylül

medcezir eylül18
Çok girlish bi’ tarzı var Eylül’ün, balon etekler, uçuş uçuş elbiseler ve hep topuklu ayakkabılar tercih ediyor. Modayla içli dışlı ve güzelliğe inanılmaz önem veren bi’ blogger olduğu için, stilinden asla ve asla ödün veremez tabii. Dizinin diğer baş rollerinden olan Sedef gibi, mont olayında çok başarılı ve kışlık kıyafetlerinde yıldız parçaları hep montlar.

eylül
medcezir eylül 6
medcezir eylül 9

medcezir eylül 5
medcezir eylül 11

Mira en yakın arkadaşı bildiğiniz gibi, şöyle göz ucuyla genel olarak bakınca kıyafet seçimleri çok benziyor gibi duruyor ama kadınsılık ve seksilik daha çok Mira’da, zariflik ve masumluk da hep Eylül’de. Boşuna kelebek demiyorlar bu kıza. :)

En önemli kutlamalarda/gecelerde hep zarifliği giyiyor üzerine. Sade şıklık ondan soruluyor resmen.

medcezir eylül 4
medcezir eylül 10
medcezir eylül 14
medcezir eylül 3

Yapacak çok önemli bir işi yoksa, önemli bir davet beklemiyorsa onu, kazak-kot ikilisinde yoğunlaşıyor. Takı konusunda Mira gibi değil. Sade kolyeler ve bileklikler daha önemli onun için ama onları bile neredeyse hiç kullanmıyor diyebiliriz. Saçları, uzadığından beri genelde düz fönlü. Ama kısa olduğu zamanlarda hep iri dalgalarla kullanıyordu. (Bizce uzun saç kesinlikle daha çok yakışıyor. )

medcezir eylül2
medcezir eylül 7
medcezir eylül 20
medcezir eylül 21

Makyaj konusunda, daha sade bir profil çiziyor her zamanki gibi. Dudaklar çıplak, göz farı çoğunlukla ya belli belirsiz var ya da hiç yok. Mira yüzünde daha ışıltılı ve ıslak bir görünüm tercih ediyor, yüzüne dikkatlice bakarsanız ışıl ışıl ve toprak tonları çok ağırlıklı. Ama Eylül güzelce çekilmiş bir eye liner’ın bakışlarına kattığı anlamı yeterli buluyor bizce.

hazar ergüçlü medcezir
medcezir eylül makyaj

Bizce Kelebek’in göze çarpan stil detayları bu şekilde. Fark ettiğiniz başka şeyler varsa mutlaka bize yazın!

Dipnot; 68. bölümde kullandığı şu çantaya ba-yıl-dık!

medcezir eylül çanta


You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz