Genel, TV-SİNEMA

Masalsı Güzel Elçin Sangu Hakkında Her Şey

9 Aralık 2015
1093811_620x410

Vişne ve Kiraz olarak mitolojiyle ilgileniyoruz. Konusu mitoloji olan her şey de bizim için özel bir ilgi alanıdır. Mitolojiye ilgi duyan herkes gibi Elf’lere uzunca bir süre takılı kaldık. Normalin üstünde güzel oldukları için, onları es kaza gören herhangi bir insanı -istemsizce- büyüleyip öldürdükleri yazıyor genel olarak.

İşte Elçin Sangu da gerçekten ”Elf bence o kadın, insan değil.” dediğimiz türden bir varlık. Yani hakikaten insan olamaz.

1985 doğumludur kendisi, Mersin Üniversitesi Opera Bölümünden mezun olmuş, daha sonra Yeditepe Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girmiş ve hemen üzerine Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimini de katarak televizyonlara geçiş yapmayı başarmıştır.

2011 yılında ilk kez Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle yüzünü gördük.

elçin sangu öyle bir geçer zamanki
Sonra, Aşk Kaç Beden Giyer ve Bir Aşk Hikayesi dizileriyle şöyle bir göz kırpsa da asıl fark edilişini Kurt Seyit ve Şura dizisiyle elde etti bizce.

elçin sangu kurt seyit ve şura
Gözü yaşlı mağrur bir kızcağızdı dizide.Biz ilk o zamanlar ”Doğal turuncu mu bu kız?” diye tartışmaya başlamıştık kendi aramızda.

elçin sangu küçüklüğü
Sonradan öğrendik ki doğal turuncuymuş. :) Daha o yaşlarda bile inci gibi parlıyor.

Kiralık Aşk dizisinde Defne karakteriyle yıldızı oldukça parladı.Barış Arduç’un güzel partneri, ülkemizin kadın yıldızlarının en çok konuşulan ismi o son zamanlarda. Onu bu kadar ilgi çeken biri yapan tek şey tabii ki saf güzelliği değil. Ekran karşısındaki mahcup ve olgun tavırları da, sevenlerinin onu daha çok sevmesine neden oluyor haliyle.

elçin sangu
Yüzünde hüzünlü bir sonbahar kadını havası olmasına rağmen tipik bir aslan burcu. Çok neşeli ve enerjik bir kadın. Sette ”Yine ne içtin Elçin?” diye dalga geçerlermiş kendisiyle. Defne gibi hayatı tiye aldığını söylüyor. :)

Hatta arkadaşları ona ”Defne karakteriyle kendini oynuyorsun resmen.” diyormuş.

Kendisini seksi değil, sevimli buluyor ağırlıklı olarak. Seksilik için güzelliğin gerekli olmadığını savunanlardan. ”Herhangi bir kadın aura ve enerjisiyle kendisine baktırabilir, çok seksi bir kadın halini alabilir.” diyor.

elçin sangu elele 2
Güzel olduğuyla ilgili iltifatlar almak yerine oyunculuğuyla konuşulmayı tercih ediyor. Ama bilmesi gereken bir şey var ki kendisi Altın Oran’ın can bulmuş hali. Da Vinci çıksa gelse ”İşte bu!” dese yeridir.

Kiralık Aşk dizisinin tutulma sebebi onun için Yeşil Çam samimiyeti.

elçin sangu kiralık aşk

Hayattaki en büyük korkusu ihanete uğramak. Bu yalnızca aşk ve ikili ilişkilerde geçerli değil. Onun için arkadaşlıkları da ayakta tutan şey sadakat ve dürüstlük.

Ayrıca kendisi sıkı bir Beşiktaşlı.

elçin sangu beşiktaşlı

elçin sangu 1
Zeki olmayan erkeklere tahammülü yok. Hayatındaki insanın zekasına aşık olduğunu söylüyor. ”Onda beni bu kadar etkileyen şey saçmalıyor olması. Bu kadar zeki olup bu kadar umutsuzca saçmalamasına aşık olmuştum.” diyor. Beyler boşuna demiyoruz smart is the new sexy diye. :)

elçin sangu makyajsız
Oyunculukta onu çıplaklığın bir hayli zorlayacağını söylemiş.

Tıbba karşı aşırı bir ilgisi olduğunu söylüyor. Çevresindeki insanlar kendisine ”diplomasız eczacı” derlermiş hep. Üşenmeden oturup ilaçların prospektüslerini okurmuş.

Oyunculuk anlamında bir rol modeli yok, bir sürü oyuncuyu izleyip onlardan alabileceği kadar çok şey almayı tercih ediyormuş.

elçin sangu elele
Kendisinde bu azim ve bu dik duruş devam ederse, onu ekranlarda görmeye devam ederiz. :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz