Genel, SOSYAL MEDYA

Marina Joyce Kaçırıldı; Troll mü Değil mi?

29 Temmuz 2016
marina joyce kaçırıldı mı

Son iki gündür bütün dünya çılgınca Marina Joyce hakkında konuşuyor çünkü eğer başına geldiği düşünülen teoriler doğruysa, felaket!
İngiliz vlogger Marina Joyce, youtube’da düzenli vakit geçirenlerin ve makyaj tutkunlarının en az bir kez mutlaka karşılaştığı bir isim. İngiltere’nin en tanınan youtuber’larından biri ve ülkemizde de seveni bir hayli çok.

marina joyce3
Bu bebek kızımız, stil ve makyaj tüyoları hakkında videolar çekmeye kendini adamış, pozitif, sevimli, İngiliz aksanlı bir hatun kişisiydi. Yakın zamana kadar 600 bin kadar takipçisi vardı fakat son zamanlarda 1 milyonun üzerine çıktı bu takipçi sayısı. Neden mi?

Marina, son zamanlarda çektiği videolarda biraz garip davranıyor arkadaşlar. Nasıl desek… Biraz garip.
Marina videolarında eskisi gibi enerjik ve mutlu değil. Kekeliyor, konuşamıyor, videolarda sürekli olarak farklı noktalara odaklanıp ”Aman Tanrım!” diyor. Bu garipliklerin üzerine takipçileri, Joyce’un uyuşturucu yüzünden bu halde olduğunu düşünmeye başlamışlar.

marina joyce you now yayını
Marina Joyce, YouNow yayınından alınmış bir screenshot.

marina joyce morluk

Çektiği videolardan birinde fark edilen bu fena morluklardan sonra takipçileri başının gerçekten dertte olduğunu düşündü ve videolarının altına ””Eğer başın dertteyse yükleyeceğin herhangi bir fotoğrafa kalp şekli koy.” dediler. Marina bu istek üzerine herhangi bir mesaj yayınlamadı fakat çok geçmeden bu fotoğrafı paylaştı:

marina joyce kalp

”Güvende değilsen Instagram bio’na bir kedi emojisi koy.” isteğinde bulundu takipçileri. Ardından şu geldi hemen;

kedi

Durum karmaşıklaşıyordu tabii. YouNow yayınlarında takipçileri sürekli olarak bir şeyler rica ediyordu Marina’dan.


marina joyceLauramorrisck isimli kullanıcının yorumu: ”Tehlikedeysen saçlarınla oyna.”

marina joyce kidnappedCalliemclement isimli kullanıcının yorumu: ”Yardıma ihtiyacın varsa ellerini çırp.”

marina joyce kidnapped”Marina eğer iyi değilsen ellerinle kalp şekli yap!”

Bunlar da yaşanınca Marina’nın tek derdinin uyuşturucu olmadığını düşünmeye başladılar. Kaçırılmış olabileceği düşüncesi oluştu. Hayranları defalarca Marina’ya yardım etmeleri için polisi aradılar. Polis Marina’ya yardım etmek için gittiği evde bir sürprizle karşılaşmıştı; Marina o evden 3 ay önce taşınmıştı. (Bu mevzu trollse çok ince kurgulanmış ve başarılı bir oyunculukla da desteklenmiş, tebrik ederiz kendilerini. )

Bu durum hayranları için biraz garipti çünkü bilirsiniz, youtuber’lar attığı adıma kadar mutlaka video çekerler. Hele ki taşınma ve ev dizaynı gibi durumlar söz konusu olduğunda ballandıra ballandıra anlatmayı tercih ederler.

Yukarıda görmüş olduğunuz video parçasında fark edilen ilaçlar hayranlarını daha da korkuttu.

Dananın kuyruğu, sağda görmüş olduğunuz tüfeğin fark edilmesiyle koptu maalesef. :( İşler daha ciddi bir hal almış gibiydi. Joyce, yaptığı yayınlarda sürekli olarak iyiyim dese de, kimse inanmıyordu bu duruma. Birkaç videoda da bir erkeğin varlığı göze çarpıyor.

Solda fark edilen bir erkek eli, Marina’ya nerede durması gerektiğini işaret ediyor.

marina joyce tivit
Sabahın 6 buçuğunda takipçilerini partiye davet etmek nedir ??? Bu tweet üzerine ”Acaba Işid Marina’yı rehin aldı ve yoksa kalabalık bir ortam yaratıp bombalı bir saldırı mı düzenlenecek?” iddiaları bile ortaya atıldı.

Polis yeniden harekete geçirildi çünkü durum daha ciddi olabilirdi. Marina, erkek arkadaşıyla kaldığı yeni evde sağlıklı ve güvenli bir şekilde bulunmuştu. Bunun üzerine Twitter’dan ”Ben iyiyim lütfen beni merak etmeyin.” şeklinde bir paylaşım yaptı ama hayranlarına iyi olmadığına dair ipucu bırakmaya devam ediyordu. Yakın bir zamanda diğer youtuber’lar Marina’yla ortak livestream videoları yaparak iyi olduğundan emin olmak istediler hatta Marina bir yayına annesiyle katılmıştı.

Bizim kafamız biraz karışık fakat sapık erkek arkadaş teorisi daha çok kafamıza yattı. Umarız hepsi bir şakadır ve güvendedir.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz