Genel, MODA VE KOZMETİK

Makyaj Dosyası : Cara Delevingne

17 Haziran 2015
cara-delevingne-wearing-burberry-make-up-to-the-metropolitan-museum-of-art-2013-costume-institute-gala1

Dünyaya birkaç yüz yılda bir gelebilecek türden bir kadın olunca, stilinle, duruşunla, yani aslında her şeyinle dikkat çekmemen imkansız hale geliyor. Son zamanların en başarılı modellerinden olan Cara, makyaj stiliyle de bizim dikkatimizi çekti. Dosyayı açtık, sizlerle paylaşıyoruz!

Cara Delevingne deyince akla kaş geliyor. Onun stilinin en önemli parçası kesinlikle kaşları. Wendy Rowe (yani Cara’nın makyaj artisti) bu şekilde düşünüyor. Katılmamak elde değil.

Kaşlarının saç ve ten renginden koyu kullanılması, büyük bir tutku ve kontrast sağlıyor. Aslında bu zıtlık çok iyi değerlendirilmez ülkemizde ama platin saça simsiyah kaşı seksi bulan bir çağa evrilmeye başladık. Bunu hatırlamak lazım.

cara delevingne kaşları

Kaşlarını renklendirmek için özel bir şey kullanılmıyor. Yalnızca sabitlemek için kullanılan ürün;

M.a.c Brow Set şeffaf kaş jeli.

MAC-Brow-Set-in-Clear-R160

Eğer onunki gibi dolgun kaşlara sahip olmak istiyorsanız da buraya tıklayarak size gereken efekti verecek ürüne ulaşabilirsiniz. :)

Bir kadının yüzünde en dikkat çekici nokta dudaklar olmalı dese de, göz kaş kombinasyonuna tutulmaktan dudaklara geçemiyoruz biz. :) Gözlerinde her zaman dumanlı bir efekti tercih ediyor.

cara delevingne göz makyajı

Toprak veya füme tonlarında gezinerek elde ediyor bu smokey efekti. Bu görünüm için önerebileceğimiz far paleti ise M.a.c Amber Times Nine far paleti olur.

MAC-Amber-Times-Nine-Eyeshadow-Palette
Nihayet gözlerden kendimizi alıp cilde odaklanabileceğiz. Cara Delevingne cildi kesinlikle makyajdan korkmayan ve yerine göre şekil alabilen bir cilt. Asla ”Her zaman doğal bitişten yana.” diyemeyiz.

Orta yapılı bir fondötenin üzerine güzelce oturtulmuş pudra görünümü seziyoruz biz.

cara delevingne makeup

Burberry Beauty Foundation‘la yüz rengini eşitleyip, Burberry Beauty Powder‘la fondötenini sabitliyor. Böylece ne çok parlak ne de çok mat olmayan, kararında bir bitiş elde ediyor.

2014_BEAUTY_SKIN_STATEMENT_BTS_08

Cara makyajının diğer dikkat çeken unsuruysa tabii ki bronzer! Orta tonlardaki toprak renkleriyle belirginleştirilmiş elmacık kemiklerine bayılıyoruz.

cara delevingne bronzer.2

Nars’ın Ita Kabuki Brush fırçası ve artık kültleşmiş olan Laguna Bronzing Powder ‘ıyla bu görüntüyü yakalayabilirsiniz.

nars bronzer set

Gelelim dudaklara. Rengarenk dudaklarla görebilirsiniz onu. Kendini sabitlediği bir dudak stili yok ne yazık ki. Yani onu Taylor Swift gibi kırmızı kadını veya en yakın arkadaşı Kendall Jenner gibi nude ruj kadını ilan edemiyoruz. Emin olduğumuz tek şey, mat bitişli ruj kadını olduğudur.

Cara-Delevingne_Glamour-4jun13_rex_b_540x810

Eğer resimdeki ruju ve rengini sevdiyseniz kendisi M.a.c Russian Red ! M.a.c’in mat rujlarının kültü diyebiliriz… Kült kıza kült ruj! Daha iyisi olamazdı.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz