Genel, MODA VE KOZMETİK

Loreal Paris Pure Zone Peeling!

4 Şubat 2015
Loreal Pure Zone

Biliyorsunuz peeling cilt bakımının en önemli aşamalarından bir tanesi… Ben de bu konuda fazla araştıran fazla ortalığı karıştıran bir tipim… Bugün sizinle Loreal Paris’in Pure Zone peelingi deneyimlerimi paylaşacağım. Acaba beğendim miii,beğenmedim mi?


Şöyle bir kabı var gördüğünüz gibi:

Loreal Pure Zone Peeling

İçeriği de şu şekilde:

Loreal Pure Zone İçerik

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, içerisinde Laureth Sulfate (yani lürat sülfat) olan her türlü kozmetik ürününü kullanmamamız gerekiyormuş tabii ben bunu bu peelingi aldıktan çok çok sonra duydum gittiğim dermatoloğumdan. Bu içeriğe sahip olan hiçbir ürünü kullanmamam gerektiğini, ne silikona ne de alkole benzemeyen bir bileşim olduğunu söyledi. Buna dikkat etmenizi öneririm…

Loreal Pure Zone-Peeling

Kıvam ve görüntü de bu şekilde.

Ağır bir mentol kokusu var. Cildinize sürdüğünüzde ve ovaladığınızda hissediyorsunuz zaten bu mentollü etkiyi. Partikülleri çok iri olmamasına rağmen sert bir yapıya sahip ve hassas ciltlilerin asla ve asla kullanmaması gerekiyor… Siyah noktaları yok ediyor ama kısa süreli bir etkiye sahip. Toniksiz asla kullanılmaz hatta yüzü o kadar delik deşik ediyor ki tonik bile açtığı boşlukları kapatamıyor. Bilemiyorum belki de benim cildim hassas ve duyarlı olduğu içindir ama bana pek yaramadığını söylemem gerek… Ben çok uzun süredir kullanıyorum çünkü, kesin ve net bir etkiye uzun süre kullanmadan ulaşılamıyor. Ama performansından hiç memnun değilim açıkçası.

Memnun olduğum peelingler var mı? Tabii ki var. Hepsini yazacağım detayları ve gerekçeleriyle. Hoşçakalın. (:

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz