Genel, MODA VE KOZMETİK

Küçük bir alışveriş ve ilk izlenim yazısı!

17 Ocak 2015
IMG_7933

Hafta sonu için alışveriş yapma planınız varsa, belki yol gösterici olur diye, dün Bahçelievler Gratis’ten aldıklarımı yazmak istedim.

The Balm’ın %40 indirimi vardı biliyorsunuz, onu da hatırlatarak dün The Balm’dan aldığım iki ürünün ilk izlenimleriyle başlayayım madem. The Balm’ın Down Boy allığı uzun süredir aklımdaydı. O tonlarda bir allığım yok. Bu kadar allıkçı bir insanım, ama pembe tonlarındaki tek allığım da şeftaliye göz kırpıyordu. Dedim ki kendime ”Kızım fırsat bu fırsat. Bulmuşsun indirimi kaçırma, kap Down Boy’u! ” İyi ki iç sesimi dinlemişim. :) Çok sevimli ve açık bir pembe. Her tene de çok rahat yakışacağından eminim.
down boy lolajı
İnanılmaz sevimli bir görüntü katıyor yanaklara. Ne kadar çok sürerseniz sürün hiçbir şekilde abartı durmuyor. Bu pigmentasyonunun zayıf olduğunu düşündürmesin. Allık dediğin belli belirsiz ve doğal olmalı bence… (Fiyatı 19.90Tl)

Şimdi gelelim The Balm’dan aldığım diğer ürüne. Time Balm Concealer’ı hep merak ediyordum. Ama başarılı buldum açıkçası. Yağlı bir cildim var ve kullandığım her concealer kolay kolay beni memnun etmiyor. Ama bu ürünle aram şimdilik iyi. İçinden çıkan minik süngerle değil, yüzük parmaklarımla uygulamayı tercih ediyorum. Bu tip ürünlerin cilt ısısıyla daha iyi sonuçlar verdiğini okumuştum…
time balm kolaj
Bilek kısmıma biraz koyu kalmış ama yüzümde tatilden kalma bronzluk var. (evet halâ. :)) O yüzden cilt rengimle birebir uyuştu. Zaten göz altı morluklarını kapatması için bu tip concealer’ların bi miktar somonluk içermesi gerekiyor aklınızda bulunsun… (Fiyatı 16.50 tl)

Tatataam. Gelelim beni büyük ölçüde kurtaracak ürün olan Real Techniques’in Expert Face Brush’ına. Sık ve kısa kılları yumuşacık. Daha önceden hep kedi dili diye tabir edilen fondöten fırçaları kullanmıştım ama yüzümde hep çiziklere neden oluyordu, iyi yediremiyordum fondöteni. Fakat Bu tip basık fırçalar fondöteni çok iyi uyguluyor… (Bir tuvali boyar gibi fırçayı yüzünüze sürmenizdense pıt pıt hareketlerle fondöteninizi uygulamanızı tavsiye ederim,çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz ve fiyatı 31.95 tl)
expert face brush

Yakın bir zamanda en sevdiğim maskaram NYC’nin Big Bold Curl’ünü en yakın arkadaşımda unuttuğum için en yakın zamanda bir maskara edinmek istedim. Essence’in Big Lashes ürününü aldım. Verdiği efekt malesef kötü. NYC’yi bin kere tercih ederim. Kirpiklerim örümcek bacağı gibi zayıf ve cılız göründü. Belki kat kat sürünce gerçek bir efekt verir. Kirpiklerimde hiçbir değişim olmadı diyebilirim. Renginin simsiyah olması iyi bir tek. Yani neymiş, maskara alacaksak, Essence ilk tercihimiz değilmiş. :) (Fiyatı 9.25 tl)
essence big lashes maskara kolaj

Gelelim Essence likit eyeliner’a. Ya ben Essence’ten ince fırçalı bir liner almıştım ve inanılmaz memnun kalmıştım. Şimdi onun bir başka versiyonunu aldım, fırçası farklı diye midir nedir, hiç hiç hiç tatmin etmedi beni. Simsiyahlığına, kömür gibi görünmesine kandım ancak kuruduktan sonra o kadar zayıf ve hatta füme bir renge bürünüyor ki… Hatta malesef içi boş ve çizik çizik oluyor kuruduktan sonra. Tek artısı sürülme kolaylığı. Çok üzgünüm bu tercihimden ötürü. Neyse öğrenmiş olduk. Liner için de Essence’e gidilmeyecek… :( (Fiyatı 7.5 tl)
essence eye liner kolay

Neyse ki bu iki hüsran üründen sonra, yüzümü güldüren ürünlerden bahsedeceğim… Essence’in 22 numaralı mat farından kısaca bahsedeyim… Öncelikle bu farı ”far”olarak değil, concealer’ımın üzerine, yağlı cildimin isyankâr halini kapatmak için kullanıyorum. Wet n Wild’ın Brulee’sini alacaktım ama Gratis’teki görevli bu farın da kullanışlı ve yeterli olacağını söyledi. Bakalım ilerleyen günlerde ne göreceğiz ama şimdilik yeterli duruyor… (Swatch’taki ışık patlamasından ötürü çok üzgünüm. Fark ettiğimde çok geçti. Ama zaten kırık beyaz bir far, inanın çok büyük bir fark yok yani. :) Fiyatı 6tl)
essence mat far kolaj

 Ecotools’un 1203 numaralı far fırçasına gelelim son olarak. Ecotools’un bu far fırçasını önceden de kullanıyordum fakat kaybettim. :) Ben de gidip yenisini alayım dedim artık. Yani bu fırça hakkındaki görüşlerim pek ”ilk izlenim” değil, ehehehe. :) Üçgen kesimi ve yumuşacık kılları sayesinde harika sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Gözüm kapalı tavsiye ederim demek oluyor bu. Fiyatına göre nasıl bu kadar başarılı sonuçlar veriyor anlamak mümkün değil…(Fiyatı 12.5o tl)
ecotools far fırçası kolaj
Küçük alışverişimin ilk izlenimleri bu şekildeydi. Umarım faydalı olur. İyi alışverişler. :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz