MODA VE KOZMETİK

Kimono Hırkalar

18 Mayıs 2015

Haziran’a 10 kala, havalar hala saçmalıyor. Bir gün çok sıcak bir gün yağmurlu ve serin.Tabii biz de şaşırdık artık ne giyeceğimizi.Özellikle güneşin çekildiği akşam saatlerinden sonra havada tatlı bir esinti oluyor. Kendisi her ne kadar tatlı olsa da üşütebiliyor insanı. İşte tam da bu havalar için giyilebilecek en uygun şey Kimono bizce.

Kimono, Japonyanın yöresel bir kıyafeti. Günümüzde  tarih boyunca kullanıldığından daha farklı formlarda kullanılıyor. Kimonolar genellikle uzun olur.Ancak 2000’li yıllara ait versiyonları daha kısa. Ben genellikle Floral(Çiçek,bitki) desenli kimonoları çok seviyorum. Basic bir tshirt üzerinde inanılmaz şık duruyor.

Bu arada bu parçaları giyerken unutmamamız gereken bir şey var. Kimono’nun boy uzunluğun kendi boyunuza göre seçmeniz. Kısa boylu iseniz eğer upuzun bir kimono sizi olduğunuzdan daha da kısa gösterebilir. Yakın bir zamanda edindiğim ve hala yenileri için araştırmalar yaptığım bu şık parça için mini bir galeri hazırladım. Belki size de bir fikir verebilir.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz