DİNLEDİKLERİMİZ, Genel

İsveç’in en karanlık pop ihracatı:Tove Lo

13 Haziran 2015
ToveLo-VictoriaStillwell

Uzun zamandır günde en az 5 kere dinlediğim, şarkılarını farklı bulduğum, sözlerini de anlamlı bulduğum bir kız var. Yaşı genç ama yaşından beklenmeyecek bir birikime sahip. Eğer henüz onu keşfetmediyseniz, emin olun playlistinize ekleyeceksiniz. Kime önerdiysem bayıldı.:) 

Bu kısa girişte, Tove Lo’dan bahsettim. Hayatıma çok hızlı girdi kendisi. Sürekli tv programlarında, kafelerde, mutlaka duyduğunuz bir şarkısı var, bu şarkının remix’i, orijinalinden daha popüler hale geldi. Şarkıyı şuraya bırakıyorum; yazıyı okuyken bir yandan dinlersiniz. :) Ben yazarken dinleyeceğim valla. :)

İsveç’li 1987 doğumlu bu ”farklı” kız, İsveç’in müziğe son armağanı olarak değerlendiriliyor. Haklılar da. Gerçek adı Ebba Tove Elsa Nilsson.( Tove Lo gayet iyi bizce. :) ) Şarkılarını kendi besteliyor, sözlerini kendi yazıyor. Muazzam bir yeteneğe ve hafif karamsar bir ruh haline sahip. 2006 yılında Tremblelee isimli bir rock grubu kurdu. Fakat bu müzik grubu tabii ki çok uzun ömürlü olmadı ve 2011 yılında Warner/Chappell Music ile anlaşma imzaladı. Esas ününe de Queen of the Clouds isimli albümüyle kavuştu.

tove-lo-5384bec47dde6 - Kopya

Şarkı sözleri inanılmaz dürüst, otobiyografik ve karışık. Aslında tamamen yaşadıklarını yazıyor gibi hissettiriyor. Acı çekiyorsa saklamıyor, aşıksa da saklamıyor. Tam bir gönül insanı. Çılgın ve uçarı tarzına aldanmayın, acayip duygusal bu kız.

13606583715_37783c1072_b
Rolling Stone dergisinin ”İsveç’in en kararlı pop ihracatı.” yorumu cuk diye oturmuş. ” Bi vokalist olarak o hem mutluluğunu hem de melankolisini eşit olarak ima ediyor.” diyorlar aynı zamanda. Gerçekten öyle. Daha iyi anlatılamazdı…

Eğer bu kafası karışık kızı tanımak istiyorsanız Youtube’da kısa bir yolculuğa mutlaka çıkın. Arama butonuna Tove Lo yazın.

Şimdi buraya Tove Lo’nun en sevdiğim şarkısını bırakıyorum. Keyifli dinlemeler, keyifli pazarlar!

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz