HAKKIMIZDA

Vişne ve kiraz, kırmızının en güzel tonlarını barındıran iki güzel, tatları çok farklı ama bir o kadar da birbirine benzeyen iki meyve… Farklı ama benzer olan bu tatlar da tıpkı Damla ve Müge gibi. 2010 senesinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tanışan Damla Türkoğlu ve Müge Özdemir, daha birbirlerini ilk tanıdıkları anda çok fazla ortak nokta buldular birbirlerine dair. Farklı tatlarını da birbirleriyle harmanlamayı seçtiler. Kırmızı rengine aşık olan bu iki genç kadın, Vişne ve Kiraz olmayı tercih ettiler.

Damla Türkoğlu (yani Vişne) kırmızının en kadınsı tonuna sahip. Neşeli, hayatın tadını sonuna kadar çıkarabilen, güçlü bir kadın. Radyo Tv & Sinema eğitimi boyunca, sinematografi ve görüntü üzerine bir çok ders aldı. Okuluyla birlikte birçok free lance iş yaptı. Yazmak ve Edebiyat onun en büyük tutkularından biri. Çocukluğundan bu yana duygu ve düşüncelerini yazarak ifade etmeyi seçti. Bunun yanı sıra prodüksiyon şirketlerinde ve belgesellerde prodüksiyon asistanı, Radyovizyon’da Radyo Program Sunucusu olarak görev aldı. Bazı internet sitelerinde yazar olarak çalıştı. Hali hazırda senaryo çalışmaları da devam etmektedir.

Müge Özdemir (yani Kiraz) uçuk kaçık, deli dolu ve çocuksu tarafını hiçbir zaman bastıramıyor. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü okurken, hayatını yazarak kazanmak zorunda olduğunu fark ediyor. Almanya-Türkiye dostluk kampanyasında çalıştı, birçok ajansta sosyal medya ve reklam yazarlığı stajı yaptı ve free lance fotoğrafçı olarak çalıştı. Moda ve kozmetik merakı çok küçük yaşlardan beri var. Daha ortaokuldayken makyaj masası çeşit çeşit güzellik ürünüyle doluydu. Bu iki genç kadın hayat tutkularını, benzerliklerini ve farklılıklarını birleştirip Vişne ve Kiraz için çalışıyorlar artık. Okuyucuları olarak sizlerin de keyif almalarını bekliyorlar!

1 Yorum

  • Reply Mücahid 25 Ocak 2016 at 03:30

    Güzel bir proje, başarılar :)

  • Cevap Yaz