Genel, TV-SİNEMA

Geri Dönüyorlar!!

11 Ocak 2015
SHAMELESS (Season 3)

ALLAHIM O KADAR SEVİNÇLİYİM Kİ ANLATAMAM!!!!!

BİR SENE SONRA GERİ DÖNÜYORLAR. EN SEVDİĞİM AİLE,EN SEVDİĞİM DİZİ. EVEEEEEET, SHAMELESS’IN YENİ SEZONU BUGÜN BAŞLIYOR!

Dünyayı kasıp kavuran,özellikle ülkemizde büyük hayran kitlesine sahip olan shameless, 5.sezonuyla ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunan dizi, yine bizi çok güldürecek eminim.

Yaklaşık 3 sene önce yine ‘off ne izlesem’ diye araştırma peşine düşmüşken, bir arkadaşımın önerisi sayesinde tanıştım Gallagher’larla.

Dizi, Chicago’nun varoş bir semtinde geçiyor. Alkolik bir baba ve onun 6 çocuğunun hikayesi anlatılıyor. Alkolik ve utanmaz babalarından bir hayır göremeyeceğini bilen bu 6 farklı karakterin yaşadığı macereları izliyoruz.

Dizi, tüm dünyada çok seviliyor. Karakterlerin çoğu insana itici,pis gelse de istemsizce bir süre sonra her birine bağlılık duymaya başlıyorsunuz. Aslında bu kadar cesur olabildikleri için ilgimizi çekiyorlar galiba. Dizide, seks,alkol,uyuşturucu,eşçinsel ilişkiler açıklıkla işleniyor hatta çoğu zaman konu bunların üzerine dönüyor. Yaşadıkları yoksulluğa rağmen keyifle yaşayan bir aile onlar.

Henüz izlemeyenler için karakterlerden biraz bahsetmek istiyorum.

Frank Gallagher; William H. Macy tarafından canlandırılan dizinin en kötü ama en komik karakterlerinden biri.Ailenin babası oluyor kendisi ama pek babalık yaptığı söylenemez.

frank-gallegher-visnevekiraz

Fiona Gallagher; anne rolü üstlenmiş abla. Kardeşlerin vasisi. Aşk hayatı ise oldukça karışık. Emmy Rossum tarafından canlandırılan karakter dizinin herkesce sevilen ismi bence. Gülünce mutlu olduğum,ağlayınca gözlerimin dolduğu bir isim Fiona. O hep iyi olsun istiyor insan resmen.

fiona-gallagher-visnevekiraz

Lip Gallagher; Ailenin en büyük erkek çocuğu. Benim ise biricik aşkım. Diziyi izlememin en büyük sebeplerinden birisidir kendisi :p Muzip muzip bakar, insanı özendirecek şekilde güzel sigara içer.Hani yakışıklı değildir ama çok karizmatik adamlar vardır ya. Hah,işte onlardan biri kesinlikle Lip. Dizinin en temel karakterlerinden biri kesinlikle. İlk sezonlarda etkisi hissedilmese de en son sezon aileyi çekip çevirmeye başlamıştır. Oldukça zekidir hatta bunu kullanarak para kazandı zaman zaman.Bu özelliğiyle ailenin övünç kaynağıdır.

Lip-phillip-lip-gallagher-visnevekiraz

Ian Gallagher; Lip’ten sonraki en büyük erkek kardeş. Amerikan Deniz Kuvvetlerine katılmaya çalışmasıyla izledik bir süre ama sonraları fikri değişti. Ailenin eşçinsel bireyidir kendisi.Mahallenin en “delikanlı” gencine de aşık olmuştur.

Episode 309

Debbie Gallagher; başlarda dizinin minik kızı olarak tanıdık onu. Tam bir iyilik meleğiydi.Aile’de babasına kıyamayan tek isim oydu hatta. Zamanla bu hanım kızımız büyüdü, serpildi ve bir genç kız oldu. Son sezon artık ergenlik sorunları yaşıyordu.

Debbie-Gallagher-visnevekiraz

Carl Gallagher; Tam bir tuh hastası 😀 Yaramazlık yapmadan duramaz ve tehlikeyi sever. Sık sık okuldan atılma tehlikesi yaşamaktadır.

Episode 305

Liam Gallagher; dizin en minik karakteri. Siyahi olmasına rağmen Frank’in çocuğu. Ailenin tüm üyelerinin en sevdiği isim bu ufaklık.

liam-gallagher-shameless-visnevekiraz

Ailemizin üyeleri bu isimler fakat yan karakterler de dizinin vazgeçilmezleri. Komşuları V ve Kev,Karen ve Sheila Jackson,Mandy ve Mickey olmazsa olmazlar bence. Dizimiz ülkemizde de öyle çok sevildi ki yerli versiyonunu çekme kararı aldı yapımcılar. Adı üstünde utanmazlar’ın hayatı bizim toplum yapımıza uyar mı?Hiç sanmıyorum. Uyarlanmaya çalışılırsa da güzelim dizi mahvolur bana göre. Zaten onları sevme sebebimiz utanmaz olmaları. Bazı karakterleri canlandıracak isimlerin bulunduğu bile söyleniyor.Zamanla göreceğiz bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak.

Kendi kişisel dizi izleme tarihimde en sevdiğim aile kesinlikle Gallagher’lar. Lost’tan sonra beni kendine bağlayan,artık başlasa da izlesem diye gün saydığım tek dizi. Ben çok seviyorum her birini.Eminim siz de izleyince benim gibi müdavimi olacaksınız.

İyi seyirler.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz