TV-SİNEMA

Dünyanın En Tatlı Ailesi: Modern Family

6 Ocak 2015
cast

Türk yapımı dizilerden sıkı takip ettiğim tek dizi Medcezir. Onun dışında televizyonla pek işim olmuyor açıkcası. O yüzden sık sık yabancı yapımları izliyorum. Modern Family uzun zamandır aklımda olan ama izlemeye fırsat bulamadığım bir diziydi. Oysaki bir çok arkadaşım tarafından seviliyordu. İlk sezondan sonra aslında diziyi bu kadar geç farkettiğim için üzüldüm.En sevdiğim komedi dizilerinden biri artık.

Dizi, 2009 yılından bu yana yayında ve reyting rekortmeni. Senelerdir Emmy ödüllerinde komedi dalında bütün ödülleri silip süpürüyor. Diğer komedi dizileri de bu konu hakkında sık sık yakınıyor ve hatta kendi dizilerinde laf sokuyorlar :) Hali hazırda yayınlanan komedi dizilerinin çoğunu takip etsem de benim için Modern Family’nin yeri ayrı. Bu kadar çok ödül almayı da kesinlikle hakediyorlar bana göre.

Peki kim bunlar?

Dizi, Married with children’dan tanıdığımız oyuncu Ed O’neill’ın canlandırdığı Jay Pritchett ve onun çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett’in aileri etrafında dönmekte. Bu üç ailenin hikayelerini izliyoruz.

Jay Pritchett kendinden yaşca küçük,güzeller güzeli kolombiyalı bir kadınla evli. Gloria karakterini canlandıran Sofia Vergara, dünyanın en güzel kadınlarından biri bence. Latin bir afet. Dizinin de en sevdiğim karakterlerinden biri. Aksanlı ingilizcesi ve oğlu Manny’ye düşkünlüğü oldukça komik.

jay-gloria-manny

Jay’in biricik kızı Claire’in ailesi ise aslında en normal görünümlü ama tam aksine aksiyonun bol olduğu aile. Claire aşırı korumacı,çocuklarına düşkün bir anne. Kocası Phil Dunphy ise kendi tabiriyle “cool” bir aile babası.Üç çocukları Haley,Alex ve Luke birbirlerine tamamen zıt tipler. Genel olarak bütün kurgu da bu zıtlıklar üzerine kurulu.Bu ailede en sevdiğim karakter Phil Dunphy. Claire’in aksine çocuklarına karşı daha rahat.Onlarla eğlenmeyi annelerine göre daha çok başarıyor. Phil’in dizinin en komik karakterlerinden biri olduğu kesin.

GALERIE

Gelelim benim en sevdiğim aileye. Mitchell ve Cameron dizinin eşçinsel çifti.Birbirlerine deli gibi aşıklar ve Vietnamlı bir kız çocuğunu evlat edindiler. Dizinin en komik karakteri kesinlikle Cameron. Verdiği aşırı duygusal tepkiler,çığlıkları beni kahkahalara boğuyor.Tutkulu bir aşık,şefkat dolu bir baba. Cameron ile tanışmış olmayı ve arada bir kahve içip,alışveriş yapmayı dilerdim.

Cam-Lily-Mitchell-take-selfie-Australia

Dizi hakkında birkaç ipucu daha vermek istiyorum. Modern Family, sahte-belgesel formatında çekiliyor.Yani, dizinin başında bir soru soruluyor ve tüm bölüm boyunca o soruya cevap aranıyor. Bunun yanı sıra dizi ansambl oyuncu kadrosuna sahip (senaryoda başlıca oyuncuların aşağı yukarı eşit öneme sahip olduğu durum). Ayrıca dizinin bazı sahnelerinde oyuncular doğrudan kameraya konuşmaktalar.

Biz Türk insanı kalabalık aileleri severiz. Modern Family aynen böyle bir aile.Zıtlıklara rağmen birbirini anlayışla karşılayan,bağlarını hiç koparmayan,iyi ve kötü günlerde yanyana olan bir aile. Bu kadar çok sevilmesinin sebebi de belki bu.

Bugünlük benden bu kadar. Yakında yine bir aile dizisinden bahsetmek üzere geri döneceğim. Çüüüz

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz