MODA VE KOZMETİK

Doğru Ruj Rengim Hangisi?

10 Kasım 2015
kirmizi-ruj-surme-teknikleri-nelerdir-1691-590x381-1

Makyaj yapmayı, kozmetik ürünlerle haşır neşir olmayı çok seviyorum. Takipçilerimizin bildiği kadarıyla da tam anlamıyla ruj sevdalısıyım. Ancak insanın kendine en yakışan renkleri bulması ve rujları makyajının yıldızı yapması, deneme yanılma yöntemiyle keşfedilen bir süreç.

Ancak gönlüm sizin bu süreçlerden geçmenize razı gelmedi. :) Zamanında bana yakışan doğru tonları bulmak için bir takım yollar izledim.Bu yazıda ise bu yolları ve size en yakışacak renk tonlarını anlatacağım.

Öncelikle cilt alt tonumuzu öğrenmemiz gerek.

cilt-alt-tonu

Görüldüğü üzere bileklerimizde ki damarlarımızın rengi bizim cilt tonumuzu belirliyor. Eğer damarlarımızın rengi mavi ise soğuk alt tonlu, yeşil ise sıcak alt tonlu, mor açık yeşil karışımı ise doğal alt tonlu bir ten rengine sahibiz.

Bu bizim anahtar bilgimiz olacak.

“Peki bu cilt tonlarına sahip insanlar nasıl görünüyor merak ediyoruz.” diyorsanız, aşağıdaki  görsel sizi tatmin edecektir.

how-to-determine-your-skin-tone

Bir diğeri ise;

warm-skintone-vs-cool-skintone

Ben cool diye tabir edilen, soğuk alt tonlu bir cilde sahibim. Bu ten rengine sahip olanlar daha beyaz tenli,daha soluk duruşlu oluyor.

“E damarlarımızı kontrol ettik, cilt tonumuzu bulduk, peki hangi tonları kullanmalıyım Vişne?” dediğinizi duyar gibiyim. :)

lipsticks

Görüldüğü üzere pembeler, sıcak kırmızılar, turuncular sıcak alt tonlulara; morlar,bordolar,toprak renkleri ise soğuk alt tonlara daha çok yakışacaktır. Zaten takipçilerimiz de benim soğuk kırmızılar ve bordolara düşkünlüğümü iyi bilir. :)

Cilt alt tonunuzu bilmek sadece ruj kullanımında değil; saç renginizi, oje renginizi, kıyafetlerinizi, fondöteninizi seçmenizde de yardımcı olacaktır.

Yeni yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın. :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz