DİNLEDİKLERİMİZ

DEPRESYONA GİRMEYE HAZIR MIYIZ?

9 Ocak 2015
Göksel-Sen-Orda-Yoksun

2012 yılında hiç durmadan dinlediğim,tüm şarkılarının sözlerini ezbere bildiğim,birçok kez beni ağlatan bir albüme imza attı Göksel. Bence “Bende bir aşk var” albümü Göksel’i yeniden sevmemize sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde de yepyeni bir albüm çıkardı. “Sen Orda Yoksun” yine her birimizi depresyona sürükleyecek belli.

Sezen Aksu’nun elinin değdiği isimlerden biri Göksel. Biz onu “Yollar” ile tanıdık ama o daha önceden Minik Serçemizin vokalistliğini yapıyordu. Sabır şarkısının klibini hatırlayan var mı? Ben çok sevmiştim ilk izlediğimde. Yaşım küçüktü ama şarkının alt yapısı ve Göksel’in klipteki teatral havası beni etkilemişti. Annemle babama sinirlenince evde Sabır sabır yaaaağ sabııır diye dolanırdım 😀

Daha sonra o meşhuuur “Depresyondayım” şarkısını çıkardı. Allahım o şarkıdan sonra tüm ülke depresyona girdik galiba. En ufak mutsuzluğumda halının üzerine uzanıp ‘Depresyondayıııım, unutulduuuum aldatıldııııım sevgilimden ayrıldım çok yalnızım ühü ühü’ falan diye şarkıyı söylüyordum.

Sonraki senelerde bence yine çok güzel albümler yaptı. Kendimi bildim bile Göksel dinlerim ama öyle albümü çıksın da alayım dediğim bir şarkıcı hiç olmadı. Taa ki “Bende bir aşk var” albümüne kadar. Yalnız kuş şarkısını dinlediğimde Allahım dedim bu şarkıyı kesinlikle bana yazmış olmalı. Hemen gittim aldım albümünü.Birbirinden güzel,muhteşem şarkılar yapmıştı bu sefer Göksel. Bir de tarz değişikliğine gitmiş,kliplerinde daha kadınsıydı. ‘Ay bu da kırk yaşından sonra kadın olduğunu farketti’ geyiklerine rağmen bence yeni stili ona inanılmaz yakışmıştı. Hem görünüşü hem de şarkı sözleriyle tam bir “Kadın” albümü “Bende bir aşk var”.

8049989383_0977d87785_o

Sen orda yoksun’u şarkısına dün radyoda denk geldim. İstemsiz bir şekilde yaptığım işi bırakıp şarkıya odaklandım. Yine anlatmak istediğim,söyleyemediğim,içimde büyüyen her şeyi bu şarkıda anlatmıştı Göksel. Yani yine tam onikiden vurdu beni. Albümün diğer şarkılarını dinledim. Hepsi birbirinden güzel. Favorilerim ise Bu sabah,Açık yara,kelepçe ve Belki Adın…

Bu yeni Göksel’i ben çok sevdim. Eğer onun acılarına,mutluluklarına,pişmanlıklarına,vazgeçişlerine ortak olmak istiyorsanız bu albümü edinin derim.

Birkaç gün yeni bir şeyler yazamazsam bilin ki ağlamaklı gözlerle ben hala Göksel dinleyip depresif halime devam ediyorum arkadaşlar :)

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz