Genel, TV-SİNEMA

Bu Kızları Bir Yerden Tanıyorum!

30 Ocak 2015
Girls-TV-Show-visnevekiraz

Bilen bilir sıkı bir yabancı dizi tutkunuyumdur. Bir ara tam anlamıyla ‘yaz depresyonu’ yaşarken on üç diziye ulaşmışlığım vardı. Son zamanlarda ‘kız işi’ bir şeyler izlemek istediğimden dolayı arayış içine girdim.Bugüne kadar Sex and The City,Gossip Girl falan hiç izlemedim. Çevremdeki kız arkadaşlarımın çoğu bu iki diziyi hatmettiği için muhabbet açılınca alık alık suratlarına bakıyorum ne diyorlar diye. En sonunda kafaya koydum Gossip Girl’e başlamaya. Tam oturdum bilgisayarımın başına açacağım diziyi o anda fikrini sorduğum bir arkadaşım mesaj attı ‘Gilrs’ izle diye. Şimdi ona teşekkürlerimi buradan sunuyorum iyi ki beni bu kızlarla tanıştırdı diye :)

Hannah,Marnie,Jessa ve Shoshanna bizden biri sanki. Limuzinlere binip, son moda kıyafetler giymiyorlar. Her daim makjajlı ve sıfır beden de değiller. Hepimiz kadar sorunlar yaşayan, 20li yaşlarındaki her kadın gibi hem kendi ayakları üstünde durup hem de ne olmak istediğine karar vermeye çalışan kızlar.

İlk bölümden itibaren dizinin bu ‘gerçeğe yakın’ hali sizi içine çekiyor ve bence daha kolay sevmenizi sağlıyor.

Peki kim bu kızlar?

girls-hannah-visnevekiraz

Hannah, dizinin başrolü. Lena Dunham tarafından canlandırılıyor. Dunham, aynı zamanda dizinin yapımcısı da. Üniversiteyi bitirdikten sonra ailesinin yardımlarıyla ayakta kalmaya çalışan Hannah’ın harçlığı bir süre sonra ailesi tarafından kesiliyor. Yazar olma hayaliyle yanıp tutuşan Hannah, hayalleri ve gerçek hayat arasındaki çizgide sık sık büyük gerilimler yaşıyor. Ne iş hayatı, ne duygusal dünyası iyi gitmiyor ve dizinin en depresif karakteri kesinlikle. Yine de seviyorum onu.

Hannah’ın kilo problemi sık sık eleştirilse de bence doğallığı itici değil. Sonuç olarak hiç birimiz mükemmel değiliz.

Girls-Jessa-visnevekiraz

Jessa, güzelliği ve ingiliz aksanıyla dizinin en muhteşem karakterlerinden biri. Aralarında en çılgın bence kesinlikle o! Dünyayı gezen, önüne gelenle sex yapabilen hatta rehabilitasyon merkezlerinin müdavimi bir karakter.

Girls-Marnie-visnevekiraz

Marnie ise kontrol manyağı ve bence hiçbir şeyden mutlu olmayan biri. Bir de prenses havaları yok mu? En az empati kurabildiğim karakter sanırım. Spoiler vermek istemediğimden kendisi ile ilgili şeyleri yazamıyorum ama diğerlerine göre nispeten hayatı yolunda gitti. Ona rağmen mutlu olamadı.

Girls-Shoshanna-visnevekiraz

Shoshanna dizimizin en çenesi düşük karakteri. Oldukça sıkıcı biri.  Diğer kızlara özeniyor ve onlar gibi bir hayat yaşamanın peşinde. Dizinin 3. sezonuna doğru onunda büyüdüğünü ve değiştiğini gözlemleyeceğiz.

Dizi bu dört farklı kadının etrafında dönse de yardımcı karakterlerin payı az değil.

girls-couple-visnevekiraz

Bir kere Hannah’ın sevgilisi Adam duygusallığıyla beni resmen kendine hayran bıraktırdı.Jay ve Charlie ise kızlarımızın hayatına girip çıkan beyler.

Açıkcası ben Charlie’nin dizide daha çok yer almasını istiyorum. Kendisi fazlaca yakışıklı ve gözlerimizin böyle bir tatlılıktan mahrum kalmasını istemiyorum!

girls-charlie-visnevekiraz

Dizide hiç kimse baba parası yiyip zengin çocuklarla takılmıyor. Gayet sıradan, halk tipi insanlar. Kendini ve hayattan ne istediğini keşfetmeye çalışan kadınların hikayesi. Zaman zaman gerçekleri sivri bir şekilde dile getiriyorlar.Bu yüzden çok sevildi ve dizimizin yapımcısı ve başrolü Lena Dunham bir bir ödülleri toplamaya devam ediyor.

Sizinde benim gibi seveceğinize emin olduğum bir dizi.

Önerileriniz ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz