Genel, TV-SİNEMA

Aşk Yeniden!

2 Mart 2015
ask-yeniden-subatta-foxta_8110552-15000_1920x1080 (1)

Son zamanların popüler, şirin mi şirin ve farklı senaryosuyla dikkatleri üstüne çeken Fox Tv dizisi, hepimizi gerçekten şaşırttı. Bu aralar ”Medcezir” dışında gerçekten hoşuma giden tek yapım diyebilirim… Çok ciddi bir dizi kirliliğinin yaşandığı şu günlerde, aradan sıyrılacak ve farklı olduğunu kanıtlayacak, biz şimdiden eminiz.


Tv karşısında zaman geçiren biriyim. Kumanda elimin altındaysa dünya kanallarından müzik kanallarına, hepsinde gezinirim akşam belli bir saatten sonra. Televizyon izleme olayım da, hep cuma gecesi yoğunlaşır normalde. Ama dikkatler artık salı gecesine kaymaya başladı. Nedeni, son zamanların taze dizisi ”Aşk Yeniden”! Özge Özpirinççi ve Buğra Gülsoy paylaşıyor baş rollerini.

Ayrıca Buğra Gülsoy’u uzun süredir ağlak ve depresif rollerin dışında görmüyorduk! Komedi oyunculuğunun da ne kadar yakıştığını görmüş olduk. Mükemmel ötesi gülüşünü daha sık görebiliyoruz! :)

Şimdiiii kısaca diziden bahsedelim!
ask-yeniden-2bolum-620x330

Zeynep (yani Özge Özpirinççi’miz) sevdiğinin uğruna Amerika’ya kaçan ve hayallerinin peşinden gitmek için ailesini arkasında bırakmayı göze almış genç bir kadındır. Fakat işler hiiç de öyle kafasında planladığı gibi gitmez. Zaman geçer, kucağında dünya tatlısı bir bebekle yapayalnız kalır. Zeynep tutucu ama sımsıcak bir Karadenizli ailenin kızıdır. Amerika’daki süresinin dolduğunu fark edince, yaşadığı durumu babasına nasıl açıklayacağını kara karar düşünür durur…

Fatih’in hikayesi de hemen hemen Zeynep’inkine benzemektedir (güzel gülüşlü Buğra Gülsoy’umuzdan bahsediyoruz.). Okuma bahanesiyle aile baskısından, her konuda kendisi yerine karar veren annesinden, zorla evlendirilmek üzere olduğu ve aslında hiçbir şey hissetmediği nişanlısından (Didem Soydan) kaçmak için Amerika’ya gider. Orada bir kızla beraber olur, tam evlenme teklifi edecektir ki kız reddeder. Umutları tükenmiştir. Valizi toplayıp Türkiye’ye dönme vaktidir artık…

İşte bu sevimli ve birbirinden habersiz yalnız karakterin hayatı, uçakta kesişir. :) (Nasıl da somurtmuşlar, aslında böyle değiller gerçekten. :) )

aşk-yeniden-dizizi-fox-tv

Birbirlerini kısa bir sohbetten sonra tanıyan bu iki zıt karakter, ailelerine birbirlerini karı-koca olarak tanıtma anlaşması yaparlar. Bu sayede,  Zeynep kucağındaki çocuğun ”hesabını verirken” çok da zorlanmayacaktır ve Fatih bir kez olsun ailesinin izni ve haberi dışında bir şeyler yapmış olacak ve tabi ki zoraki nişanlısından kurtulacaktır.

aşk yeniden didem soydan
Başta parlak bir fikirmiş gibi görünür ama ikisini bekleyen çok büyük zorluklar vardır. İşte bu zorluklardan ikisi:

Zeynep’in babası Şevket Reis
aşk yeniden şevket reis

Fatih’in annesi Mukaddes Şekercioğlu
aşk yeniden mukaddes şekercioğlu

Bu romantik komedi, bizim içimizi ısıttı ve bugüne kadar hiç karşılaşmadığımız, orijinal bir hikayeyle tanıştığımız için de çooook mutlu olduk. Umarız ilk bölümlerin tazeliğini ve heyecanını kaybetmeden ilerler bu güzel dizi.

-amerika-da-ask-yeniden--1024535

You Might Also Like