Genel, TV-SİNEMA

2015 Grammy Gecesi; tüm detaylarıyla…

9 Şubat 2015
161440098_3

57’ncisi düzenlenen Grammy Ödülleri, sahiplerini buldu.Dünyanın en popüler ödül törenlerinden biri kuşkusuz. Bakalım kimler hangi ödüllere layık görüldü, hangi renkli elbiseler içinde göz doldurdu. Bizler de tabii ki göze çarpan isimleri ve kıyafetlerini sizler için inceledik.
İngiliz şarkıcı Sam Smith, gecenin at koşturan ismi oldu diyebiliriz. 4 ödüle birden layık görülen Sam Smith, Yılın Kaydı, Yılın En İyi Pop Vokali, Yılın Şarkısı ve Yılın En İyi Yeni Sanatçısı ödüllerine layık görüldü. (Marsala ceket mi o? Evet Marsala ceket. Biz demiştik yılın rengi olacak diye. :) )

sam smith grammy ödülleri

Yılın En İyi Pop Solo Performansı Ödülü , Çağdaş Urban Albümü ve En İyi Müzik Video Ödülü ise Pharrell Williams’a verildi. Gerçekten de ”Happy” 2014’te en çok duyduğum ve dinlediğim şarkı oldu. 3 ödüle birden layık görülmesi kesinlikle tesadüf değildi.
pharrell-williams-grammy

En İyi Pop Düet/Grup Performans: A Great Big World ve Christina Aguilera’ya gitti. Ödüllerini ise ”Say Something” isimli duygusal parçaya borçluydular. Efendim güzel parça. Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim Mrs. Aguilera. Ayrıca kıpkırmızı kıyafetin, platin sarısı saçların ve kıyafetinin birebir aynısı rujunla gecenin sade-asil kadınlarından biriydin…
christina aguilera grammy ödülleri

En İyi Geleneksel Pop Vokal Albümü: “Cheek to Cheek” performansıyla Lady Gaga ve Tony Bennett’e layık görüldü. Şimdi, Lady Gaga deyince bi’ durmak gerekiyor. Gri saçlarına kurban. Deli kadın ya! Hiçbir şarkını beğenmem ama şu sıra dışı, kimsenin yapmayı akıl dahi edemeyeceği şeyleri yapıyor olmana bayılıyorum. Lady Gaga Yine Lady Gaga’ydı ama bu sefer daha feminen, daha seksi ve daha sakindi. Gümüş saçlarıyla bütünlük sağlayan kıyafeti ve makyajıyla gecenin en tarz kadınlarından biriydi bence. N’olmuş bu kadına, bi’ hoşluk bi kadınsılık gelmiş. Aldığı bir miktar kilo sayesinde mi oldu, gri saçları mı onu bu kadar açtı bilemiyoruz, ama farkın farkındayız!
lady gaga grammy ödülleri 2015

En iyi R&B Performansı ve şarkısı ödüllerine ise Drunk In Love şarkılarıyla, Beyonce ve Jay-Z ikilisi layık görüldü. Müzik endüstrisinin kral ve kraliçesi diyorum ben bu çifte. Boşanma dedikoduları çıkmıştı biliyorsunuz -biraz dedikodu da yapmak lazım şimdi. :)- valla ben hiiiç mi hiç sanmıyorum. Jay-Z’yi yükselten Beyonce, Beyonce’yi bu kadar başarılı yapan da sorgusuz sualsiz Jay-Z’dir. Bazen olur öyle, çiftler anlaşamaz falan… Ama geçer gider. Neyse gelelim stile. Ben şık ama sıradan buldum Beyonce’yi. Özelikle saçlarına hiç anlam veremedim. Yahu kadın, evet sen bir çikolatasın, Afro Amerikan’sın ama sana koyu saç GİT Mİ YOR! Allah için git açtır şu saç rengini. Tamam, her kadın değişiklik ister de, olmuyor sana koyular, karameller. Ayrıca açık ve neon renkler yakışıyor sana. Siyah da giyme çok rica edeceğim! Lütfen stil danışmanları Beyonce’yi eski stiline geri döndürün. Sevmedim bunu.

beyonce 2015 grammy ödülleri-

beyonce jayz grammy
Bu da ödülllerini aldıktan sonra verdikleri ”gansta” pozları. :) Facebook  sayfalarında yayınlamışlar. Sizi yerim yerim yerim.

Şimdi giydiği abajurla beni hayal kırıklığında zirveye taşıyan, bir duvardan bir duvara atan Rihanna’nın ödülüne gelelim. En İyi Rap/Sung İşbirliği: “The Monster” Eminem ve Rihanna. Tebrik ediyorum canlar, başarılarınızın devamını da diliyorum ama (Eminem senlik bi’ durum yok kesinlikle…) o kıyafet ne ya, o kıyafet ne? O mükemmel makyaj ve saçın altına o abajuru layık görerek ne yaptığını sandın? Başka sözüm yok, teşekkürler.

 rihanna grammy  2015

rihanna ve blue ivy

Rihanna, Beyonce ve Jay-Z’nin kızı Blue’yu mıncırıyor. Bu 5 yaş kıyafetiyle minik kızın kalbini çalması kaçınılmaz olurdu zaten. Ehehehe.

rihanna ve sam smith
Rihanna ve Sam Smith’in sıcak dakikaları. :) 

Gelelim gecenin diğer stil olaylarına. Miley ve Katy, samimi iki arkadaş uzun süredir. Takip edenler bilirler. Miley değişen hayat tarzı ve stiliyle çok fazla konuşuldu. Dünyanın en hızlı değişen insanı sanırım. Eski ”Disney ünlüsü” imajından sıyrılmak için mi, yoksa hakikaten delirdiği için mi bilemiyoruz fazlasıyla değişti. Katy ise bildiğimiz, tatlı, bıcır bıcır ve farklı Katy. Miley geriye doğru taranmış kısa saçları ve siyah kıyafetiyle çok cool görünmüyor mu?

miley cyrus katy perry grammy ödülleri

2009 Grammy’de Taylor Swift ve Kanye West küsmüşlerdi (hatırlatmak istedim). Kanye, Taylor ödülünü alırken sahneye fırlayıp ”Bu ödülü Beyonce hak etmişti.” gibi bir laf etmişti. (Kankasının eşini koruyor,şuna bakın.) Fakat bu Grammy’de anlaşılan o ki buzlar çözülmüş. Bakalım, belki bir düet gelir. Bilemeyiz. :) Kim Kardashian’ın kıyafeti ve saçları her zamanki gibi cool ve kadınsı. Kendisini sevmesem de medya önündeki duruşunu beğeniyorum bu kadının.
jayz-kim kardashian-kanye west-taylor swift

Nicki Minaj, siyah ve bol dekolteli elbisesini, simsiyah ve geriye doğru taranmış saçlarla tamamlamış. Durulmuş, sakinlemiş, normal bir tarz benimsemiş. Gelişme var,Nicki!

nicki minaj grammy 2015

Iggy-Rita arkadaşlar da gecenin şık,sade ve cool kadınlarındandı. Bu yılın bombası, Iggy’di bence. Tarzını inanılmaz beğeniyorum bu kadının.

iggy azalea ve rita ora

Ay bu kim be?! dedik ve peruğu kaldırdık ki altından Sia çıktı. Bu kadının yüzünü sevmediği, yüzünü hep saklamak istediği gibi bir dedikodu haberi okumuştum bir sitede. Neden haklı çıkarıyorsun bu insanları Sia? Deli misin be kadın?

sia grammy 2015

Veee geceye damgasını vuran showlardan birine tabii ki Madonna imza attı.

madonna grammy 2015

Bu ilginç görüntüden sonra gecenin diğer ödül alan isimlerini kısaca toparlayarak, yazımıza son veriyoruz. Keyifli ve eğlenceli bir geceydi. Gecenin en şık ve tarzıysa Lady Gaga’ydı benim için. :)

En İyi Dans Kaydı: “Rather Be”, Clean Bandit ve Jess Glynne

En İyi Dans/Elektronik Albümü: “Syro”, Aphex Twin

En İyi Metal Performansı: “The Last In Line”, Tenacious D

En İyi Rock Şarkısı: “Ain’t It Fun” Hayley Williams ve Taylor York

En İyi Rock Albümü: “Morning Phase”, Beck

En İyi Alternatif Albüm: “St. Vincent”, St. Vincent

En İyi R&B Albümü: “Love, Marriage & Divorce”, Toni Braxton ve Babyface

En İyi Rap Performansı: “I”, Kendrick Lamar

En İyi Rap/Sung İşbirliği: “The Monster”, Eminem and Rihanna

En İyi Rap Şarkısı: “I”, Kendrick Lamar

En İyi Rap Albümü: “The Marshall Mathers LP2”, Eminem

En İyi Country Solo Performans: “Something in the Water”, Carrie Underwood

En İyi Country Düet/Grup Performansı: “Gentle on My Mind”, The Band Perry

En İyi Country Şarkısı: “I’m Not Gonna Miss You”, Glen Campbell

En İyi Country Albümü: “Platinum”, Miranda Lambert

En İyi New Age Albümü: “Winds Of Samsara”, Ricky Kej ve Wouter Kellerman

En İyi Enstrümantal Caz Albümü: “Trilogy”, Chick Corea Trio

En İyi Caz Vokal Albümü: “Beautiful Life”, Dianne Reeves

En İyi Blues Albümü: “Step Back”, Johnny Winter

En İyi Reggae Albümü: “Fly Rasta”, Ziggy Marley

En İyi Dünya Müzik Albümü: “Eve”, Angelique Kidjo

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz