Genel, MODA VE KOZMETİK

2015-2016 Makyajının Özeti: Yok gibi, 90’lar geri geldi!

3 Eylül 2015
2015 2016 makyaj trendleri 1

Eylülün gelmesiyle birlikte sonbahar kış kreasyonları daha çok kendini göstermeye başladı. Bu yazıda başlangıç olarak, makyaj trendlerinden ve stillerinden, bu yeni yılın yüzümüze nasıl etkiler bırakacağından bahsedeceğiz.

Biliyorsunuz ki uzun zamandır her şey çok minimal ve sade. Bu durum, makyajda da böyle artık. Fakat 2015 2016 makyaj stillerine göz attığımızda, uncoloured make up dediğimiz olay, yani sıfır makyaj olayı çok fazla ön plana çıkıyor. Yok gibi makyaj yani. :)

Far renkleri daha da açıldı ve doğallaştı bu yıl. Yüz rengi artık daha açık. Yoğun bronzer’lar kontürler çok geride kaldı. Göz pınarlarına bıraktığınız hafif renkler ve 90’ların modası olan ”alt göz çizgisine siyah kalem çekme” durumu da yeniden sahalarda. :)


Fondöteninizi iyi seçmelisiniz. Kendini çok belli eden fondötenler kullanırsanız sınıfta kaldınız.

İlla sade makyaj mı yapacağım, ben smokey’den vazgeçmem, diyorsanız korkmayın. Smokey eye bu yıl da tahtından inmiş değil. :) Tek farklılık bu sene smokey eye’ları ya rujsuz kullanacaksınız, ya da çok hafif bir parlatıcıyla. Nude ruj? Hayır o bile yok. :) Bronzer ve kontür uygulaması da gördüğünüz gibi yok. Şeftali – pembe tonlarında belli belirsiz bir allık dışında,cilde renklendirici bir uygulama yok.

fall_winter_2015_2016_makeup_trends_smokey_eye_makeup2

Bunun yanında rengarenk, dağınık ve kuralsızca serpiştirilmiş göz farlarına da rastlamadık değil.

89ae2b8f2fae7f0953275e1a4780e8aa

Bu yıl en çok göreceğimiz iki şeyi söylüyoruz : kahverengi ruj ve bordo ruj. Sade bir yıl evet, ama frapanlığından bir şey kaybetmiş değil. Gördüğünüz gibi inanılmaz sade gözlerle kombin edilmişler. Eyeliner bile yok.

tumblr_ll2axqgRFi1qzd39so1_500

6e16f97fb4213ff2fc7c25b35c59453e

Bu yılın asıl bombası, (yani biz öyle düşünüyoruz) kesinlikle strobbing makyaj. Yukarıda kontür ve bronzer uygulamanın tarihe karıştığından bahsetmiştik. Strobbing makyaj da biraz bunun üzerinden oluşturuluyor. Tüm kahverengi cilt ürünlerini çöpe atın, nerede ışıltılı,gümüş alt tonlu ve parlak ürün varsa hepsini uygulayın. Sonuç: strobbing make up!

strobbing makeup

Yani kısacası porselen ve gölgesiz bir cildi sabitleyin, bunun üzerine kedi gözü makyajı, şeftali tonlarında farlar, kırmızı-bordo-kahverengi rujlar uygulayın. Durum bu kadar basit. :)

48
bold-eyeshadow-chanel-fall-2015

You Might Also Like

Yorum Yok

Cevap Yaz